X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

"Szlakiem deportacji"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2006 19:15
Reportaż przedstawiający mało znane fakty z najnowszej historii - deportację Górnoślązaków do ZSRR na początku 1945 roku. Armia Czerwona wkraczając na tereny Górnego Śląska korzystała z prawa przyznanego im przez pozostałych aliantów (!), które umożliwiało potraktowanie ludności z ówczesnych terenów III Rzeszy jako siłę roboczą do odbudowania ZSRR.
Audio
Reportaż dokumentalny przedstawiający bardzo mało znane fakty z najnowszej historii dotyczące spraw drażliwych i wciąż nie do końca wyjaśnionych przez historyków a mianowicie deportacji Górnoślązaków do ZSRR na początku 1945 roku. Armia Czerwona wkraczając na tereny Górnego Śląska korzystała z prawa przyznanego im przez pozostałych aliantów (!) , które umożliwiało potraktowanie ludności z ówczesnych terenów III Rzeszy jako siłę roboczą do odbudowania ZSRR. Rosjanie ignorując historię i tradycję np. Zabrza, Gliwic, czy Bytomia, po przekroczeniu granicy dawnej Rzeczpospolitej potraktowali te ziemie jako niemieckie i rozpoczęli deportację tamtejszej ludności. Reportaż powstał w czasie Rajdu Historycznego organizowanego przez katowicki Oddział IPN. Wzięli w nim udział uczniowie szkół średnich i pomaturalnych.