X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

"Aneks do unijnych negocjacji"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2003 20:10
Reportaż nominowany do nagrody im. Józefa Kuśmierka w konkursie "Polska i Świat 2002". Akcja reportażu rozgrywa się na rynku i w barze jednego z podlaskich miasteczek. Jego właściciel od lat kolekcjonuje pamiątki po komunizmie. Autorzy świadomie nawiązują do stylu starej, dziś już zapomnianej białostockiej szkoły reportażu.
Audio
Reportaż nominowany do nagrody im. Józefa Kuśmierka w konkursie "Polska i Świat 2002". Akcja reportażu rozgrywa się na rynku i w barze jednego z podlaskich miasteczek. Jego właściciel od lat kolekcjonuje pamiątki po komunizmie. Mundury Armii Czerwonej, portrety wodzów światowego proletariatu, ich popiersia i inne rekwizyty występujące w czasach dawnego systemu dziś stanowią groteskową i zabawną scenografię miejsca, w którym pije się piwo i dyskutuje. Wizerunki dawnych politycznych bogów nastrajają dziś już tylko do żartów, ale i do gorzkiej refleksji nad stanem polskiej demokracji i kondycją tzw. elit politycznych. Gdzieś w tle od czasu do czasu pobrzmiewa melodia chocholego tańca, pojawiają się handlarze z Białorusi sprzedający papierosy i spirytus. Niewiele różnią się od biednych gospodarzy. Czasami jest śmiesznie, czasami strasznie. Autorzy świadomie nawiązują do stylu starej, dziś już zapomnianej białostockiej szkoły reportażu.