X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

"Ból pytań

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2001 20:10
Elisabeth Kubler Ross najbardziej znany w świecie psychiatra zajmujący się procesem umierania i śmierci, autorka kilku książek z tej dziedziny, niezwykła osobowość. Urodziła się w Szwajcarii jako jedna z trojaczków. Wszystkie trzy siostry były bardzo do siebie podobne i zawsze identycznie ubierane przez rodziców. Praktycznie nie do odróżnienia. Elizabeth od dzieciństwa walczyła o swoja odrębność, prawo do wyjątkowości. W jej życiu ogromną rolę odegrała wizyta na Majdanku. Do tego epizodu wielokrotnie wraca w swoich książkach. Po ukończonej medycynie wraz mężem wyjechała do USA i tam pozostała do dziś. Jej praca na rzecz ludzi umierających i publikacje z dziedziny tanatologii są w światowej psychiatrii niezwykle cenione. Są także inspiracją dla polskich lekarzy. Wielokrotnie z Elisabeth Kubler Ross spotykał się prof. Jerzy Luczak założyciel Hospicjum Palium w Poznaniu. W audycji opowie o tych spotkaniach i własnej działalności hospicyjnej. Przywołane zostaną także fragmenty myśli o życiu w obliczu nieuchronnie zbliżającej się śmierci zawarte w pamiętniku zmarłej…
Audio
Elisabeth Kubler Ross najbardziej znany w świecie psychiatra zajmujący się procesem umierania i śmierci, autorka kilku książek z tej dziedziny, niezwykła osobowość. Urodziła się w Szwajcarii jako jedna z trojaczków. Wszystkie trzy siostry były bardzo do siebie podobne i zawsze identycznie ubierane przez rodziców. Praktycznie nie do odróżnienia. Elizabeth od dzieciństwa walczyła o swoja odrębność, prawo do wyjątkowości. W jej życiu ogromną rolę odegrała wizyta na Majdanku. Do tego epizodu wielokrotnie wraca w swoich książkach. Po ukończonej medycynie wraz mężem wyjechała do USA i tam pozostała do dziś. Jej praca na rzecz ludzi umierających i publikacje z dziedziny tanatologii są w światowej psychiatrii niezwykle cenione. Są także inspiracją dla polskich lekarzy. Wielokrotnie z Elisabeth Kubler Ross spotykał się prof. Jerzy Luczak założyciel Hospicjum Palium w Poznaniu. W audycji opowie o tych spotkaniach i własnej działalności hospicyjnej. Przywołane zostaną także fragmenty myśli o życiu w obliczu nieuchronnie zbliżającej się śmierci zawarte w pamiętniku zmarłej kilka lat temu Joanny Drażby. Jej imię nosi poznańskie hospicjum.