X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

"Jestem jak ptak" - reportaż Urszuli Żołtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 09:10
Na Białołęce w Warszawie powstaje niezwykła instalacja na baterie słoneczne, z budkami do zamieszkania i wabiącymi dźwiękami dla jaskółek oknówek. I to nie dlatego, że wszyscy kochają ptaki. Okazało się, że są pogromcami komarów, których okoliczni mieszkańcy mają dość. 
Audio
  • "Jestem jak ptak" - reportaż Urszuli Żołtowskiej-Tomaszewskiej
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: shutterstock/Gallinago_media

 Ludzie zapomnieli, jak pożyteczne są dla człowieka. Jacek Karczewski jest wielkim miłośnikiem ptaków, autorem książek i prezesem Stowarzyszenia Ptaki Polskie. Od lat organizuje wiele akcji, które przybliżają wiedzę o ptakach, zachęcają do troski o nie i pokazują, jakie są piękne.

***

Reportaż " Jestem jak ptak" autorstwa Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej został wyemitowany we wtorek (26.10) o godz. 21.15 w Czwórce. 

 

Zobacz więcej na temat: Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Czytaj także

"Niewidoma matka niewidomych". Reportaż o Matce Róży Czackiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 11:50
W najbliższą niedzielę (12 września) w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie nastąpi beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej - założycielki ośrodka dla osób niewidomych w Laskach i Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Związki osób z niepełnosprawnościami. "Wszyscy chcemy być kochani" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 18:45
– Długo byliśmy po prostu parą, zanim zdecydowaliśmy się na ślub i powiedzenie, że sobie, że chcemy być razem do końca życia i tworzyć rodzinę, mieć dzieci – mówi, opowiadając o swoim małżeństwie mama dwójki dzieci, która sama od urodzenia jest niepełnosprawna ruchowo. 
rozwiń zwiń