X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

"Moi przyjaciele Powstańcy" - reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 22:07
Adam Dymiński ma 16 lat i jest uczniem Technikum Ogrodniczego w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie. Trzy lata temu razem ze znajomymi z klasy wybrał się do Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. Szybko przekonał się, że to miejsce, w którym historia spotyka się ze współczesnością.
Audio
  • "Moi przyjaciele Powstańcy" - reportaż Antoniego Rokickiego
Wolontariusz Adam Dymiński
Wolontariusz Adam DymińskiFoto: Antoni Rokicki

Został wolontariuszem Domu i tak zaczęła się jego przyjaźń z Powstańcami, trwająca już kilka lat. Adam gra z nimi w szachy, warcaby; pomaga w robieniu zakupów, a w czasie pandemii koronawirusa rozwozi do domów obiady. – Większość moich znajomych niewiele wie o Powstaniu. Niektórzy nie wiedzą nawet kiedy ono wybuchło – przyznaje chłopak. Bohater reportażu opowiada o swojej znajomości z Henrykiem Jerzym Chmielewskim – pseudonim Papcio Chmiel, a także o tym, dlaczego... niektórzy młodzi ludzie wstydzą się podejść do Powstańców i porozmawiać z Nimi o historii. 

W reportażu wystąpili m.in.: Zbigniew Daab – pseudonim Kapiszon, Michał Palarczyk – wolontariusz Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. 

***

Reportaż pt. "Moi przyjaciele Powstańcy" autorstwa Antoniego Rokickiego został wyemitowany w poniedziałek (25.10) o godz. 21.15 w Czwórce. 

Czytaj także

Powstańcy i młodzi wolontariusze: żywa lekcja historii [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 19:00
Do 2 października 1944 roku trwała walka warszawskich powstańców. Trzy lata temu, w roku 2018, na Nowolipiu został otwarty Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. To miejsce, gdzie często pojawia się młodzież: harcerze, uczniowie szkół, wolontariusze. Jak wygląda tam ich praca? Co 77 lat po powstaniu jego uczestnicy chcą przekazać młodemu pokoleniu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dom na Nowolipiu" - reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 19:00
Do 2 października trwała niezłomna walka Powstańców Warszawskich. Na Nowolipiu mieści się Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. Jak wygląda praca wolontariuszy tego domu? Co młodemu pokoleniu chcą przekazać Powstańcy w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego…?
rozwiń zwiń