X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

"Życie po złocie. Historia Mariana Kasprzyka" - reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 23:50
Wybitny pięściarz ze Śląska po raz pierwszy bokserskie rękawice założył w wieku 15 lat. Nie wiedział jeszcze, że sport pochłonie całe jego dorosłe życie i zaprowadzi go do miejsca, o którym marzą miliony na całym świecie. Marian Kasprzyk w 1960 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Rzymie zdobył brązowy medal. Cztery lata później w Tokio wywalczył upragnione złoto – w finałowym pojedynku z Litwinem Ricardasem Tamulisem.
Audio
  • Życie po złocie. Historia Mariana Kasprzyka - reportaż Antoniego Rokickiego
Marian Kasprzyk
Marian Kasprzyk Foto: Antoni Rokicki/PR

Jego życiowa historia, pełna zakrętów, zainspirowała reżysera Juliana Dziedzinę do powstania filmu „Bokser” z udziałem Daniela Olbrychskiego... Dziś Marian Kasprzyk ma 81 lat, mieszka w Bielsku-Białej. Niedawno został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski... Jak wygląda codzienność olimpijczyka? Jak z perspektywy lat ocenia swoje najważniejsze życiowe decyzje, największe sukcesy i porażki...?

W reportażu wystąpili również: Franciszek Jaszczyszyn - prezes Ziębickiego Klubu Bokserskiego "Jaskinia Lwa", Stanisław Antoszczyszyn - były sędzia bokserski, działacz Ziębickiego Klubu Bokserskiego "Jaskinia Lwa", Jan Stasica - przyjaciel Mariana Kasprzyka. 

Marian Kasprzyk w latach sportowej kariery
Marian Kasprzyk w latach sportowej kariery

***

Reportaż "Życie po złocie. Historia Mariana Kasprzyka" autorstwa Antoniego Rokickiego został wyemitowany w piątek (30.07) o godz. 0.35 na antenie Programu 1. 

Czytaj także

"Poeta obrazu" - reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 04:00
Miał przenikliwe spojrzenie, spracowane dłonie. Uwielbiał spędzać czas w montażowni. Był autorem takich filmów jak "Bez końca", "Podwójne życie Weroniki" czy cyklu "Trzy kolory". Wpisały się one w klasykę polskiego kina. Mimo upływu lat nadal są wyświetlane w wielu miejscach na całym świecie. Mowa o Krzysztofie Kieślowskim, który 27 czerwca obchodziłby swoje 80. urodziny. 
rozwiń zwiń