X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

"DNA miasta" - reportaż Magdy Skawińskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 00:18
Trwa konflikt wokół budowy prywatnego akademika w miejscu dawnego basenu położonego na byłych terenach olimpijskich. Za projekt kompleksu olimpijskiego jego autor, niemiecki architekt Richard Konwiarz, dostał nagrodę podczas Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 1932 roku. Na terenie Polski nie ma drugiego takiego obiektu. 
Audio
Pozostałości po pałacu Hatzfeldów
Pozostałości po pałacu Hatzfeldów Foto: Magda Skawińska/PR

Liceum Wrocław - reportaż M. Skawińskiej 1200.jpg
"Jaramy się wszyscy" - reportaż Magdy Skawińskiej [POSŁUCHAJ]

Kilka lat temu prawdopodobnie w wyniku podpalenia zniszczony został zabytkowy, modernistyczny budynek dawnego przedszkola zaprojektowanego na wystawę WUWA. To, co z niej zostało, nadal budzi podziw i ściąga do Wrocławia architektów z całego świata. Budynek został zakupiony przez prywatnego właściciela, a w momencie uruchomienia procedury jego wpisu do rejestru zabytków, doszło do pożaru, który straż pożarna oceniła jako podpalenie. W 2013 roku wrocławscy naukowcy wystosowali do władz miasta list otwarty, w którym zwrócili się do prezydenta miasta o ochronę dziedzictwa cywilizacyjnego Wrocławia.

"Wśród największych miast Polski Wrocław dzierży niestety niechlubną palmę pierwszeństwa w niszczeniu cennych dzieł dziedzictwa cywilizacyjnego" – czytamy w apelu.

Autorzy podnieśli też sprawę Stadionu Olimpijskiego: "O jego wartości współdecydują walory zarówno metrykalne (obiekt prawie stuletni), jak i różnorodność aren sportowych i rekreacyjnych tam zlokalizowanych. Tego rodzaju obiekty w krajach cywilizowanych są powszechnie chronione".

Reportaż będzie opowieścią o wrocławskich zabytkach, próbie ich ochrony i stosunku władz miasta do dziedzictwa kulturowego.

***

Reportaż "DNA miasta" autorstwa Magdy Skawińskiej został wyemitowany we wtorek (27.07) o godz. 23.10 na antenie Programu 1. 

ans 

Czytaj także

"Życie spełnione" – posłuchaj reportażu o Marii Koterbskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 07:00
Drażniła PRL-owskie władze, podobnie jak wykonawcy big-beatu. Była pierwszą gwiazdą w Polsce, która pokazała, jak się śpiewa swingując. Piękna, charyzmatyczna na scenie, uwielbiana przez publiczność. Prywatnie kochająca dom, rodzinę, życzliwa i otwarta na ludzi. Jej piosenki zna kilka pokoleń Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostre cięcie, czyli kulisy pracy wyjątkowego ślusarza. Reportaż [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 19:03
Miał być artystą, a został rzemieślnikiem. Pan Jan jest ślusarzem. Na początku lat dziewięćdziesiątych otworzył swój zakład i zaczął ostrzyć narzędzia. Pracuje na skonstruowanych  przez siebie maszynach, a w wolnym czasie wyrabia biżuterię. 
rozwiń zwiń