X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

"Poeta obrazu" - reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 04:00
Miał przenikliwe spojrzenie, spracowane dłonie. Uwielbiał spędzać czas w montażowni. Był autorem takich filmów jak "Bez końca", "Podwójne życie Weroniki" czy cyklu "Trzy kolory". Wpisały się one w klasykę polskiego kina. Mimo upływu lat nadal są wyświetlane w wielu miejscach na całym świecie. Mowa o Krzysztofie Kieślowskim, który 27 czerwca obchodziłby swoje 80. urodziny. 
Audio
Krzysztof Kieślowski - 1975 r.
Krzysztof Kieślowski - 1975 r. Foto: PAP/CAF/Witold Rozmysłowicz

teatr próba 1200 free
"Za drzwiami uczelni" - reportaż Antoniego Rokickiego [POSŁUCHAJ]

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego, który porozmawiał z żoną reżysera - Marią Kieślowską, aktorką - Mają Komorowską, prawnikiem i scenarzystą filmowym - Krzysztofem Piesiewiczem, reżyserem - Jakubem Pączkiem, dziennikarzem - Stanisławem Zawiślińskim, reportażystką radiową - Aleksandrą Sadokierską. Jaką rolę Krzysztof Kieślowski odegrał w ich życiu...?

Czytaj także:

***

Reportaż "Poeta obrazu" autorstwa Antoniego Rokickiego został wyemitowany we wtorek (20.07) o godz. 23.10 w Programie 1. 

Czytaj także

Trudy związków na odległość w czasach pandemii [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 18:10
Zawieszone połączenia lotnicze, testy na obecność koronawirusa i obowiązkowa kwarantanna. Podróże w pandemii nie należą do łatwych. Co z tymi, którzy żyją w związkach na odległość i od wielu miesięcy nie mogą spotkać się z ukochaną osobą, która mieszka w innym kraju? Jak sobie radzić z rozłąką? – O tym w reportażu Antoniego Rokickiego "Miłość na odległość".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorastając z Chopinem – posłuchaj reportażu Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 19:00
W niedzielę, 6 czerwca, poznaliśmy zwycięzcę Alternatywy Konkursowej Polskiego Radia Chopin. To pierwsza edycja konkursu, który skierowany jest do pianistów poniżej 16. roku życia. Co sprawia, że muzyka Chopina kradnie serca młodych wirtuozów fortepianu z całego kraju?
rozwiń zwiń