X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

"Kieślowski i my" - reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 19:05
Mija 80. rocznica urodzin Krzysztofa Kieślowskiego. – Pamięć o Krzysztofie jest żywa – mówi aktorka Maja Komorowska. – Człowiek zadaje sobie pytanie, co by Krzysztof powiedział, co zrobił, jak się zachował. To nieprawda, że człowiek jest do zastąpienia. On jest niezastąpiony – wspomina.
Audio
  • "Kieślowski i my" - reportaż Antoniego Rokickiego
Krzysztof Kieślowski
Krzysztof KieślowskiFoto: Mary Evans Picture Librar/Agencja Forum

 – Myślę, że Krzysztof by się zdziwił, jak wielu ludziom jest dziś potrzebny – przyznaje Maria Kieślowska, żona reżysera. – Na jego grobie często znajduję listy z całego świata, na przykład z Japonii. Są też kartki z wierszami, spowiedzią z życia, zdjęcia, fragmenty scenariuszy... To bardzo wzruszające – dodaje.

Krzysztof Kieślowski to polski reżyser i scenarzysta filmowy. Karierę rozpoczynał od filmów dokumentalnych. Z czasem zaangażował się w twórczość fabularną. Do jego dzieł należą m.in. "Krótki film o zabijaniu", "Trzy kolory: niebieski" oraz "Podwójne życie Weroniki". Krzysztof Kieślowski zmarł 1996 roku.

W reportażu wystąpili: Maria Kieślowska, Jakub Pączek  reżyser i scenarzysta, Stanisław Zawiśliński  dziennikarz, autor biografii Krzysztofa Kieślowskiego, Joaquin Rubio Salazar  filozof, historyk filmu współpracujący z Filmoteką Narodową w Meksyku. 

***

Reportaż pt. "Kieślowski i my" Antoniego Rokickiego został wyemitowany we wtorek (29.06) o godz. 18.45 na antenie radiowej Trójki. 

Czytaj także

"Czuły matematyk" - reportaż Antoniego Rokickiego o Krzysztofie Kieślowskim

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 06:05
"Jeśli chcesz poznać samego siebie, musisz poznać filmy Kieślowskiego" - przekonuje Joaquin Rubio Salazar, meksykański filozof, historyk filmu. 13 marca minie 25 lat od śmierci reżysera Krzysztofa Kieślowskiego, autora takich filmów jak: "Dekalog", "Trzy kolory" czy "Podwójne życie Weroniki". Artysta, wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą, nominowany do Oscara, inspiruje wielu współczesnych twórców. 
rozwiń zwiń