X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

„Czuły matematyk” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 13:05
– Jeśli chcesz poznać samego siebie, musisz poznać filmy Kieślowskiego – mówi Joaquin Rubio Salazar, meksykański filozof, specjalista od estetyki filmu.
Audio
W reportażu wykorzystano m.in. archiwalne nagrania Polskiego Radia.
W reportażu wykorzystano m.in. archiwalne nagrania Polskiego Radia. Foto: Piotr Anders/Agencja Forum

Mistrz obrazu, myśliciel, wizjoner. Krzysztof Kieślowski. 13 marca 2021 roku mija 25. rocznica śmierci reżysera, autora takich filmów jak: „Dekalog”, „Trzy kolory” czy „Podwójne życie Weroniki”. Wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą, nominowany w 1995 roku do Oscara – Nagrody Akademii Filmowej, inspiruje wielu współczesnych dziennikarzy i reżyserów.

W reportażu wystąpili: Stanisław Zawiśliński – dokumentalista, autor książek o K. Kieślowskim; Jacek Petrycki – operator filmowy, reżyser, scenarzysta; aktorzy: Jerzy Stuhr, Andrzej Mastalerz; Ela Chrzanowska – reżyserka, absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi, Jakub Pączek – reżyser, absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Śląskiego Uniwersytetu w Katowicach, Joaquin Rubio Salazar – filozof, organizator kursu „20 lat bez Kieślowskiego”.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego „Czuły matematyk” na antenie Programu Pierwszego PR w piątek 12 marca ok. godz. 23.05.