X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

„Z tatą w domu” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 10:10
Pandemia to wielki test dla setek tysięcy polskich rodzin. Po raz pierwszy przez tak długi czas jesteśmy ze sobą w czterech ścianach naszych mieszkań. Powoduje to często napięcia i konflikty. Jak w tej nowej sytuacji sprawdzają się ojcowie i co zrobić, aby szczęśliwie przetrwać ten trudny czas? 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock/Evgeny Atamanenko

– Każde zamknięte drzwi powodują, że w innym miejscu te drzwi się otwierają – zauważa dr Dariusz Cupiał, założyciel inicjatywy Tato.Net, który już od 17 lat współpracuje z ojcami w kraju i za granicą. – Wydawałoby się, że ojcowskie kluby zaprzestaną swojej działalności, ale szybko okazało się, że możemy funkcjonować. Nasi ojcowie-liderzy przygotowali przestrzeń wspierania się, edukacji on-line.

Podczas pandemii 60% ojców zaczęło spędzać więcej czasu z dziećmi, a niemal połowa z nich deklaruje, że czas ten przełożył się na poprawę jakości relacji rodzinnych – tak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez IMAS International, zleconych przez Tato.Ne​t.

Na pytanie: „Czy w ciągu ostatnich 12 miesięcy brałeś udział w spotkaniu o tematyce rodzicielskiej?” tylko 5,6% ankietowanych odpowiedziało twierdząco. – Prawie 95% to są samotne wilki. Co w dzisiejszych czasach, w obliczu takich wyzwań jak pandemia, może okazać się niewystarczające. Dlatego ważne jest, żebyśmy tworzyli przestrzenie, w których mężczyzna może swobodnie porozmawiać z innym mężczyzną, który jest ojcem – mówi dr Cupiał.

Raport z badań „ABC. Analizy Badania Cele 2020 – Ojcowie w czasie pandemii” można znaleźć na stronie: https://sklep.tato.net/konfpliki/2020_raport.pdf

W reportażu wystąpili: dr Dariusz Cupiał – założyciel inicjatywy Tato.Net; Michał Gmitruk  lider klubu Warszawa Stara Miłosna, Warszawa Grochów; członkowie warszawskiego klubu Tato.Net, a także Tomasz Świderski – tata 3-letniego Wojtka.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego „Z tatą w domu” na antenie radiowej Trójki w środę 10 lutego ok. godz. 17.45.