X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

"Ty możesz wszystko" - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 12:00
Pojechałam do Rio, żeby dowiedzieć się czegoś o sobie. Dostałam tam, chyba najpiękniejsze lekcje miłości, odwagi, tolerancji. To była trochę szkoła życia. Gdzieś mnie to zaprowadzi, choć jeszcze nie wiem gdzie. 
Audio
szkoła w faveli, w Rio De Janeiro
szkoła w faveli, w Rio De JaneiroFoto: fot. arch. Magdalena Malejczyk

Książka towarzyszyła jej od najmłodszych lat. Pamięta jak wieczorami, przed snem, codziennie czytał jej ojciec. To z nim poszła pierwszy raz  na warszawskie targi książki. Potem były studia bibliologiczne na UW i praca licencjacka o sukcesie prozy Paulo Coelho. Po studiach oficyna, wydająca jego książki w Polsce, zaproponowała jej pracę. Zawodowe kontakty z pisarzem przerodziły się w przyjaźń. W 2018 roku postanowiła wreszcie odwiedzić kraj, z którym czuła się bardzo związana. W Rio de Janeiro, dzięki zaprzyjaźnionym osobom trafiła do faveli i szkoły, którą wspiera fundacja Coelho i jego żony. To był przełom. Stwierdziła, że na pewno tu wróci ale już jako wolontariuszka. Tak też się stało. Z okazji zbliżających się 40 urodzin, postanowiła zrobić coś ważnego. Wróciła do Rio i pracowała w szkole, w faveli pół roku. 

"Ty możesz wszystko" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej, piątek, 27 listopada, godzina 23.10, Program 1

Zobacz więcej na temat: reportaż Grażyna Wielowieyska

Czytaj także

„Trzy życia, jeden los” - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 22:00
Poniedziałek, 1 października 2012, godzina 21.14, Program 1. Oksana, Anna i Aniuta – wszystkie trzy pochodzą z Ukrainy i od kilku już lat utrzymują swoją bliższą i dalszą rodzinę pracując na czarno w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Przystanek Szekspir” - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 10:00
„Wiem, że mam Downa. Ale wiem też, że jestem wyjątkowy. Kocham też moją pracę”.
rozwiń zwiń