X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

"Zakątek weteranów" - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 12:00
Każda z osób, które tu pomagają, czy to wolontariusze, czy my, nie robią tego za karę ani z przymusu. Przychodzą tutaj, bo chcą. Widzą, że to jest fajne działanie, które pomaga zwierzakom. 
Audio
  • Zakątek weteranów - reportaż Grażyny Wielowieyskiej
Zakątek weteranów - Gierłatowo
Zakątek weteranów - GierłatowoFoto: Fot .Arch. Grażyna wielowieyska

Tropią przestępców i zaginione osoby. Po zapachu są w stanie zlokalizować narkotyki i podłożoną bombę. Psi funkcjonariusze, dbają codziennie o nasze bezpieczeństwo.
Psa czy konia kupuje się do służby, szkoli się go, pracuje z nim, a co potem? W pewnym momencie – czy z powodu wieku, czy stanu zdrowia – zwierzę przechodzi na zasłużoną emeryturę. Bywa tak, że np. emerytowany policyjny pies zostaje pod dalszą opieką swojego dotychczasowego właściciela, lecz nie zawsze jest to możliwe, a adopcja zwierzęcia przez cywila nie jest prostym zadaniem (potrzebny jest ktoś kto zna specyfikę zwierzęcia i rozumie jego zachowania).
To wszystko nie dawało spokoju grupie policjantów z województwa wielkopolskiego. Postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć miejsce, w którym dożywotnia opieka nad były policyjnymi psami i końmi będzie formą podziękowania za służbę. Tak powstał „Zakątek weteranów”, w którym zwierzęta mogą spokojnie odpoczywać, mając zapewnioną opiekę weterynaryjną. Założycielom pomaga wiele osób - np. właścicielki pobliskiego hotelu dla zwierząt, uczniowie poznańskiej szkoły budowlanej, wolontariusze.

"Zakątek weteranów"- reportaż Grażyny Wielowieyskiej, wtorek, 27 października, dziesięć minut po godz. 1.00, Program I

Zobacz więcej na temat: Grażyna Wielowieyska reportaż

Czytaj także

"Praga gada"- Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 10:59
Myli się ten, kto sądzi, że seniorzy nie mają do zaproponowania młodym nic ciekawego. Problemem jest to, że młodzi ludzie nie są tego świadomi – mało jest przestrzeni, w której oba pokolenia mogłyby się spotkać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Życie wykute w kamieniu" - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 11:00
"Jak dochodzę do grobu rodziców, to zawsze kładę ręke na kamieniu i jakiś czas ją trzymam i myślę o nich".
rozwiń zwiń