X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

"Niewidzialni" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 07:00
Jeden dwa dni, rozwożenia seniorom posiłków, kontaktów z tymi ludźmi, jest to dla wolontariusza, coś niepowtarzalnego, lekcja na całe życie.
Audio
dostarczanie posiłków seniorom w czasie pandemii
dostarczanie posiłków seniorom w czasie pandemiiFoto: Fot. Arch. Grupa Warszawa

22% mieszkańców Warszawy to osoby 60+. Pani Helena i pan Jerzy mają 90 lat. Wiosną tego roku obchodzili 65. rocznicę ślubu. Zwracają się do siebie mój promyczku, słoneczko, bo jak mówi pan Jerzy najważniejsza jest miłość. Poznali się w Gdańsku, gdzie pani Helena dostała skierowanie do pracy a on stamtąd pochodził. Jego rodzina przed wojną, należała do nielicznej społeczności polskiej w tym mieście.
Pan Leszek w latach 70tych, wyjechał z Polski na stypendium naukowe i wrócił do kraju kilka lat temu. Jak mówi, miał bardzo ciekawe życie. Teraz jest po dwóch zawałach i opiekuje się swoim 92 letnim kuzynem. 
Koronawirus sprawił, że tej wiosny, cała trójka tak jak wszyscy seniorzy zostali zamknięci w swoich mieszkaniach.
Na początku pandemii Grupa Warszawa, skupiająca kilku warszawskich restauratorów stworzyła akcję Posiłek dla seniora”. Celem akcji było zapewnienie osobom starszym, samotnym, pełnowartościowej codziennej diety, czterech zbilansowanych posiłków. Pracownicy restauracji przygotowali je dla seniorów, a wolontariusze roznosili po domach. Młodzi ludzie dostarczając paczki, rozmawiali z seniorami, nawiązywały się przyjaźnie, poznawali historię ich życia. Dla wielu z seniorów kontakt i rozmowa z innym człowiekiem jest czymś, czego brak odczuwają najbardziej. Akcja trwa dalej, choć w mniejszym zakresie a jej pomysłodawcy planują rozszerzenie swojej pomocy tak, by ludzie samotni nie czuli się niewidzialni."

"Niewidzialni" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej, wtorek, 29 września, dziesięć minut po północy, Program I

Zobacz więcej na temat: Grażyna Wielowieyska reportaż

Czytaj także

"Oswoić Pragę" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 17:00
To jest miejsce, gdzie się przychodziło na zakupy. Było tu mnóstwo małych sklepików w niziutkich kamieniczkach obok Bazaru Różyckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tropicielki"- Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 12:00
Człowiek, który ma genealogie wyprowadzoną dalej niż nasza państwowość, nie ma swojego aktu urodzenia. Znana jest mu tylko data umowna urodzin, bez miejsca, w którym to się stało.
rozwiń zwiń