X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

"Literackie święta" - reportaż Doroty Bonieckiej-Górny

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 19:24
W ostatnią sobotę w warszawskim Ogrodzie Saskim można było przenieść się w świat bohaterów "Balladyny" Juliusza Słowackiego. A to za sprawą IX Narodowego Czytania 2020.
Audio
  • Literackie święta - reportaż Doroty Bonieckiej-Górny
Narodowe Czytanie 2020 Joanna Pach-Żbikowska, Krzysztof Kwiatkowski, Julia Konarska, Krzysztof Wakuliński, Tomasz Zacharewicz
Narodowe Czytanie 2020 Joanna Pach-Żbikowska, Krzysztof Kwiatkowski, Julia Konarska, Krzysztof Wakuliński, Tomasz Zacharewicz Foto: fot. Dorota Boniecka-Górny

Ponad siedemdziesięciu aktorów wcieliło się w bohaterów dramatu. Swoich sił próbowali też obcokrajowcy. Miklos z Węgier, Markus Eberharter - literaturoznawca z Austrii i wykładowca literatury niemieckojęzycznej na Uniwersytecie Warszawskim, Źmicier Kościn z Białorusi - dziennikarz Polskiego Radia Białystok. W reportażu wypowiadają się też artyści z Narodowego Czytania: Tomasz Zacharewicz - współreżyser Aktu I i II „Balladyny” Juliusza Słowackiego oraz aktorzy - Andrzej Mastalerz, Halina Łabonarska, Aleksandra Radwan.


Zapraszamy do wysłuchania reportażu Doroty Bonieckiej-Górny zatytułowanego "Literackie święta" w poniedziałek, 7 września 2020, w Radiowej Trójce, o godz 18.15


Czytaj także

„Bajki obywatelskie” - reportaż Doroty Bonieckiej-Górny

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 08:00
Czy bajka jest dobrym nośnikiem wartości obywatelskich? Okazuje się, że tak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Biało czerwona” – reportaż Doroty Bonieckiej-Górny

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 12:17
Od 16 lat 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Pomysł ustanowienia tego dnia narodził się w Międzywodziu - małej miejscowości nadmorskiej, na wyspie Wolin. Pomysłodawcą jest Leszek Rodziewicz.
rozwiń zwiń