X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

"Wisłoujście" - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 12:00
Trudno odnaleźć miejsce, gdzie stał mój dom, bo chaszcze, brzózki, nic. Ulica tylko jest przejezdna. Dawnym mieszkańcom pozostały wspomnienia i sentyment.
Audio
osiedle Wisłoujście po wojnie
osiedle Wisłoujście po wojnieFoto: fot.arch Muzeum Gdańska

114 fotografii i blisko 20 godzin wywiadów, to dotychczasowy efekt zbiórki pamiątek dokumentujących powojenną historię nieistniejących dziś osiedli na Wisłoujściu i Westerplatte. Po II wojnie światowej na tym terenie, w opuszczonych domach zamieszkali ludzie, którzy przyjechali tu z różnych stron Polski w ramach zasiedlania. W Wisłoujsciu zamieszkało prawie 1500 ludzi. Na początku lat 70-tych ubiegłego wieku,  teren zajął Siarkopol, rozpoczęto też budowę Portu Północnego. Wykwaterowano wówczas 113 rodzin, które otrzymały mieszkania w innych częściach Gdańska, m.in. w blokach na Stogach.Dziś pamięć o miejscu swojego dzieciństwa nad Martwą Wisłą, pragną ocalić jego byli mieszkańcy. Zainteresowali historią osiedla Muzeum Gdańska, by wspólnie ocalić od zapomnienia historię tego miejsca.

"Wisłoujście" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej, wtorek, 18 sierpnia, kwadrans po północy, w Jedynce.

Zobacz więcej na temat: Grażyna Wielowieyska reportaż

Czytaj także

„Przystanek Szekspir” - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 10:00
„Wiem, że mam Downa. Ale wiem też, że jestem wyjątkowy. Kocham też moją pracę”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odkrywcy" – reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 14:38
Od pewnego czasu coraz więcej osób zaczyna interesować się losami swoich przodków, szuka swoich korzeni. Na Ursynowie powstała nieformalna grupa „odkrywców” wspierających się nawzajem w tych poszukiwaniach.
rozwiń zwiń