X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

"Mój Jemen" - reportaż Olgi Mickiewicz

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 12:54
Zajęci własnymi problemami rzadko myślimy o miejscach, w których trwa wojna czy głód. Jednym z takich miejsc jest Jemen - miejsce największego na świecie kryzysu humanitarnego. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: akramalrasny/shutterstock.com

Bohaterka reportażu to Beata Błaszczyk, założycielka organizacji Szkoły dla Pokoju. Pomaga ludziom w Polsce, ale i w odległych krajach, takich jak Bośnia, Afganistan, Liban. Od jakiegoś czasu organizacja robi wiele dla Jemenu. 

- Nie mamy żywności, dostępu do opieki medycznej, edukacji. Nic, nic dobrego nie ma w tym kraju - mówi Ahmad, dziennikarz mieszkający w Sanie, stolicy Jemenu. 

- Nie mam złudzeń, że pomaganie to sport dla każdego - przyznaje Beata Błaszczyk. Tymczasem żeby pomóc, potrzeba naprawdę niewiele. Za równowartość 80 zł można kupić żywność, pozwalającą przetrwać jednej rodzinie przez miesiąc. 

Więcej informacji można znaleźć tutaj: szkolydlapokoju.pl

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Olgi Mickiewicz dziś w Jedynce, po 23.00.