X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

"Odkrywcy" – reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 14:38
Od pewnego czasu coraz więcej osób zaczyna interesować się losami swoich przodków, szuka swoich korzeni. Na Ursynowie powstała nieformalna grupa „odkrywców” wspierających się nawzajem w tych poszukiwaniach.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: winkiel82/Shutterstock.com

Najpierw był „czerwoniak”, jedyny stary dom z czerwonej cegły, w powstającej dzielnicy Ursynów. Na parterze mieścił się tam sklep spożywczy. Po latach budynek otynkowano, a lokal po sklepie przeszedł w ręce biblioteki. Dwa lata temu znalazło tam też schronienie Muzeum Ursynowa. Mieszkańcy chętnie przynosili pamiątki z pierwszych lat istnienia dzielnicy. Kilkoro z nich zaczęło się tu spotykać i stworzyli grupę poszukiwaczy swoich własnych korzeni. Odkrywają tajemnice i nieznane koleje losów swoich rodzin.

Dla każdego narodu ważna jest jego historia, a historia to przecież losy pojedynczych ludzi. Dlatego tak ważne jest, byśmy byli świadomi skąd przychodzimy, co sprawia, że czujemy związek z tym, a nie innym narodem. 

Do wysłuchania reportażu Grażyny Wielowieyskiej "Odkrywcy" zapraszamy w "Nocy z Reportażem" 30/31.03.2020 tuż po północy.

Zobacz więcej na temat: reportaż Grażyna Wielowieyska