X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

Bliscy oddaleni - reportaż Julii Machnowskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 09:00
Abraham Joshua Heschel był teologiem i filozofem, który przed II wojną światową wyemigrował z Polski do Stanów Zjednoczonych. Ostatnio o jego myśli i dziedzictwie przypomniano w Mińsku Mazowieckim, rodzinnym mieście jego matki.
Audio
Katarzyna Łaziuk i Susannah Heschel
Katarzyna Łaziuk i Susannah HeschelFoto: Katarzyna Łaziuk

Abraham Joshua Heschel, żydowski teolog i filozof, w swoim życiu łączył rozwijanie myśli filozoficznej z praktycznym działaniem. Przyjaźnił się z Martinem Lutherem Kingiem, bronił praw obywatelskich Afroamerykanów, czynnie sprzeciwiał się wojnie w Wietnamie i stale prowadził dialog z przedstawicielami innych religii, m.in. wpływając na kształt przełomowej deklaracji o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich "Nostra aetate", wypracowanej podczas Soboru Watykańskiego II.

W Mińsku Mazowieckiej stał się ważną postacią dzięki zaangażowaniu mińskich nauczycielek i pracowników biblioteki, a także władz miasta. Mińszczanom udało się również nawiązać kontakt z córką filozofa, Susannah Heschel, która odwiedziła miejscowość. Reportaż przybliża niezwykłą biografię filozofa i opowiada o wizycie jego córki w Mińsku Mazowieckim.

Emisja reportażu w audycji Noc z reportażem w Programie I, 15 października 2019 r.

Zobacz więcej na temat: reportaż Julia Machnowska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak