X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

„Internowana - Alicja Maciejowska” - reportaż Urszuli Żółtowskiej – Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 19:50
Wspomnienie o redaktor Alicji Maciejowskiej...
Audio
  • Internowana Alicja Maciejowska – reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.mp3

Alicja Maciejowska była jedynym dziennikarzem Programu III Polskiego Radia internowanym w nocy z 12-go na 13-go grudnia 1981 roku. Była działaczką Stowarzyszenia Dziennikarzy. Nie należała do Solidarności. Po aresztowaniu trafiła do więzienia w Olszynce Grochowskiej. Tam zaczęła pisać dziennik o wszystkim, co wtedy się działo, żeby zostało świadectwo tamtego czasu i tamtych przeżyć. Potem trafiła do ośrodka w Goldapi, gdzie przetrzymywano internowane kobiety. Po wyjściu z ośrodka internowania została zwolniona z radia. Wtedy zaangażowała się w działalność kolportażową. W jej mieszkaniu był największy punkt kolportażu prasy podziemnej i książek drugiego obiegu. Potem zajęła się sprawą zaginionych w lipcu 1945 roku mieszkańców Suwalszczyzny. Zbierała materiały, nagrywała relacje rodzin, zbierała ankiety. Zaczęła dokumentację w 1987 roku, bardzo się narażając ówczesnym władzom i nie mając żadnej pewności, że zbrodnia Obławy Augustowskiej ujrzy światło dzienne.
Czy redaktor Alicja Maciejowska była osobą odważną? O tym w reportażu opowiadają osoby, które zgodnie twierdzą, że miały wielki zaszczyt ją znać.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej pt. "Internowana - Alicja Maciejowska" w nocy z 13-go na 14-go grudnia, o godz. 0.15 w Jedynce.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Prawdziwy partyzant”- reportaż Urszuli Żółtowskiej–Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 20:01
Życie z piętnem "bandyty"...
rozwiń zwiń