X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

Jakub Tarka gościem "Spotkania z Reportażem radiowym" w Klubie Księgarza

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 11:44
W czwartek 24 kwietnia w warszawskim Klubie Księgarza przy Rynku Starego Miasta 22/24 odbyło się „Spotkanie z reportażem radiowym”, którego gościem był Jakub Tarka, autor reportażu „Wirtuoz” o Ignacym Janie Paderewskim.
Audio
  • Spotkanie z Jakubem Tarką i reportażem "Wirtuoz" w Klubie Księgarza
Jakub Tarka
Jakub TarkaFoto: Ewelina Karpacz- Oboładze

"Wirtuoz" to historia Ignacego Jana Paderewskiego, "najwybitniejszego polityka wśród pianistów i najwybitniejszego pianisty wśród polityków". Wielkiego społecznika, mecenasa polskiej kultury (przyczynił się m.in. do rozsławienia Chopina na świecie), żarliwego patrioty. Jego talent, zaangażowania społeczne i praca nie raz wspierane były na przestrzeni lat przez życzliwe mu osoby i zbiegi okoliczności. Do rozwoju jego talentu przyczyniła się choćby rodzina Kerntopfów, warszawskich producentów fortepianów, w których fabryce mieszkał i ćwiczył grę na instrumencie, a także niezliczone rzesze kobiet. Niektórzy twierdzą, że nie osiągnąłby tak zawrotnej kariery, gdyby nie właśnie kobiety, wśród nich m.in. Helena Modrzejewska.
W reportażu także spacer po jedynej na świecie posiadłości po Paderewskim - Centrum Paderewskiego w Kąsnej Dolnej.

Jakub Tarka jest związany z Polskim Radiem od 1997 roku. Przez  siedem lat współprowadził, a potem także redagował audycje dla dzieci i młodzieży ("RdC najmłodszym słuchaczom", "Dobranocka", "Pora dla juniora") w warszawskim Radiu dla Ciebie (na początku u boku Małgorzaty Kron, później z Marią Żabicką). Do dziś wspomina ten czas jako najpiękniejszą przygodę życia. Przygodę, która po studiach filologicznych poczęła się na nowo w bardzo przyjaznej redakcji, pośród mądrych, wartościowych ludzi - w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.
Wielokrotny finalista Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory za reportaże: „Polcia”, „Coś ze mnie coś z nich”, W słońcu Zbyszka”.

Dyskusję poprowadziła Irena Piłatowska – Redaktor Naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Oprawa muzyczna wydarzenia okazała się niespodzianką.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak