X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

Zakończyło się XV Ogólnopolskie Seminarium Reportażystów Radiowych - nagrody przyznane

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 11:00
Konkurs o Grand Prix Prezesa PR i Konkurs stypendialny im. Jacka Stwory rozstrzygnięte!
Audio

Laureatami Konkursu o Grand Prix Prezesa Polskiego Radia zostali Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak z Fundacji Głos Ewangelii oraz Anna Kaczkowska z Polskiego Radia Lublin.  

Nagrodę w Konkursie Stypendialnym im. Jacka Stwory otrzymał Michał Słobodzian z Polskiego Radia Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy.
Wyróżnienie przyznano Katarzynie Błaszczyk ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Do udziału w Konkursie o Grand Prix Prezesa Polskiego Radia, uznawanym za jeden z najważniejszych krajowych konkursów na reportaż i dokument radiowy, zgłoszono w tym roku 16 prac. Ich autorzy reprezentowali Polskie Radio (Studio Reportażu i Dokumentu, Program 1 i Program 3), osiem rozgłośni regionalnych oraz Fundację Głos Ewangelii.

W I etapie jury w składzie: Witold Kołodziejski – przewodniczący, Janusz Kukuła, Katarzyna Michalak oraz Irena Piłatowska-Mądry nominowało do tej prestiżowej nagrody sześć reportaży:

 • "Mój, Twój, Nasz" Hanny Wilczyńskiej-Toczko (Polskie Radio Gdańsk), 
 • "Piekło – Niebo" Cezarego Galka (Polskie Radio Zachód Zielona Góra),  
 • "Tropem orła, czyli opowieści z warciańskich błot" Małgorzaty Nabel i Konrada Stanglewicza (Polskie Radio Zachód Zielona Góra), 
 • "Libacja" Magdy Skawińskiej (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia), 
 • "Bombka szczęścia" Henryka Dedo i Waldemara Kasperczaka (Fundacja Głos Ewangelii)  
 • "Portret matki" Anny Kaczkowskiej (Polskie Radio Lublin).   

 Do finału zakwalifikowały się prace:

"Libacja", "Bombka szczęścia" oraz "Portret matki".

Ostatecznie decyzją jury tegoroczną nagrodę Grand Prix Prezesa Zarządu Polskiego Radia otrzymały ex aequo dwie audycje:  

 • "Bombka szczęścia" Henryka Dedo i Waldemara Kasperczaka z Fundacji Głos Ewangelii, stałych współpracowników Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia 
 • "Portret matki" Anny Kaczkowskiej z Polskiego Radia Lublin – obie za przejmujące historie o sile miłości, która kształtuje człowieka i pozwala odnaleźć tożsamość.

Do XV edycji Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, skierowanego do najmłodszej kadry reportażystów, zgłoszono w tym roku 16 reportaży i dokumentów radiowych z całej Polski. Ich autorzy reprezentowali Polskie Radio (Studio Reportażu i Dokumentu oraz Program 2), siedem rozgłośni regionalnych radia publicznego oraz jednego producenta niezależnego.

Spośród nadesłanych audycji, jury w składzie: Janina Jankowska – przewodnicząca, Elżbieta Olejniczak, Anna Sekudewicz oraz Cezary Galek, do II etapu zakwalifikowało sześć prac finałowych:  

 • "Wciąż dzwoni o dziesiątej" Michała Słobodziana (Polskie Radio Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy), 
 • "Historia pewnej miłości" Marzeny Wróbel (Polskie Radio Zachód w Zielonej Górze), 
 • "Daleko od szosy. Konwiktorska 7" Kamila Wicika (współpracownik Studia Reportażu i Dokumentu), 
 • "Indyjczycy" Katarzyny Błaszczyk (Studio Reportażu i Dokumentu), 
 • "Jak gdyby nigdy nic" Jana Kasi (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia)
 • "Plac Niepodległości albo raj utracony" Bartosza Panka (Program 2 Polskiego Radia).

Po wysłuchaniu przez uczestników Seminarium sześciu finałowych reportaży, jury, nagrodę główną – stypendium im. Jacka Stwory przyznało Michałowi Słobodzianowi z Polskiego Radia Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy, autorowi reportażu pt. "Wciąż dzwoni o dziesiątej" – za prostotę i kunszt przedstawienia historii jednego człowieka, która staje się uniwersalną opowieścią o naszym przemijaniu.

Jury przyznało także wyróżnienie Katarzynie Błaszczyk ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, autorce reportażu "Indyjczycy" – za umiejętne splecenie opowiadania o miłości z mało znanymi epizodami polskiej tułaczki z czasów II wojny światowej.

Przesłuchania reportaży miały miejsce podczas Seminarium, a oficjalne ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu nastąpiło dzisiaj, w czwartek 29 października o godz. 16.00

 


(24-01-2011)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jak gdyby nigdy nic"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2009 19:10
65 lat temu zlikwidowany został jeden z największych na terenach okupowanej Polski, niemiecki obóz jeniecki w Chełmie. Dzisiaj na miejscu dawnego stalagu 319 jest osiedle mieszkalne i mało kto wie na jakim "fundamencie" powstało.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Libacja"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2009 23:05
7 czerwca 1967 w redakcji "Przyjaciółki" została zorganizowana "koleżeńska wódka z kanapkami". To niewinne spotkanie zostało uznane przez władze za libację ku czci zwycięstwa Izraela, który prowadził wtedy wojnę z Arabami. Sprawą zajęło się Biuro Prasy KC PZPR. Kilka osób zwolniono z pracy. A redaktor naczelna straciła stanowisko.
rozwiń zwiń