X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

Ogólnopolski Konkurs Reportażystów - "Melchiory 2008" - nominowani

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 09:00
W najbliższą sobotę, 21 marca br. o godz. 18.00 odbędzie się piąta Gala Polskich Reportażystów "MELCHIORY 2008". Tym razem nagrody Polskiego Radia zostaną rozdane na Zamku Królewskim w Warszawie.
Audio

Tym razem nagrody Polskiego Radia zostaną rozdane na Zamku Królewskim w Warszawie. Atrakcją wieczoru będzie recital piosenek Edith Piaf w wykonaniu Anny Sroki z zespołem: Ula Borkowska – fortepian, Klaudiusz Baran – akordeon, Konrad Kubicki – bas. Wystąpi także Chór Dziewczęcy WIWAT pod dyrekcją Alicji Mossakowskiej.

Oczywiste odwołanie w nazwie konkursu do Melchiora Wańkowicza jest przywołaniem najlepszej tradycji polskiego reportażu oraz warsztatu i stylu pracy, do którego sięgają dziennikarze uprawiający ten gatunek we wszystkich mediach. I do nich właśnie kierowany jest ten konkurs. 

 Jego przewodnią myślą było nie tylko zintegrowanie środowisk twórców reportażu i dokumentu różnych mediów oraz wzajemne inspiracje, ale przede wszystkim uhonorowanie najwybitniejszych twórców radiowego reportażu, wyrażenie uznania dla ich pracy, talentu i wiedzy oraz przedstawienie szerszej publiczności.

"Zarówno nagroda jak i nominacja w tym Konkursie to ważne i nobilitujące krajowe wyróżnienia. O zdobyciu statuetki Melchiora marzą dziś nie tylko reportażyści radiowi" – mówi pomysłodawczyni konkursu Irena Piłatowska – kierownik Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia SA.

Poziom prac nadesłanych na tegoroczną edycję konkursu był wysoki i jest on potwierdzeniem znakomitej pozycji polskiego reportażu na radiowej mapie świata.
Konkurs jest skierowany do pracowników oraz współpracowników jednostek publicznej radiofonii, niezależnych producentów audycji radiowych, zawodowo zajmujących się taką działalnością oraz studentów wyższych uczelni (kategoria reportaży radiowych).

Natomiast w kategorii prasowo-telewizyjnej mogą wziąć udział dziennikarze prasy krajowej, jednostek telewizji publicznej oraz komercyjnych stacji telewizyjnych.
Nagrodami w poszczególnych kategoriach są: Radiowy Reportażysta Roku – statuetka Melchiora oraz nagroda pieniężna; Premiera Roku – nagroda im. Witolda Zadrowskiego (w dwóch kategoriach: reportaż artystyczny oraz społeczny) – nagrody pieniężne; Inspiracja Roku – statuetka Melchiora oraz nagroda pieniężna.

Zostanie także przyznana Nagroda Specjalna Studia Reportażu i Dokumentu PR S.A. (statuetka Melchiora). Od 2005 r. przyznaje ją kierownictwo Studia Reportażu i Dokumentu za działania na rzecz rozwoju gatunku lub jego promocji. W tym roku Nagrodę Specjalną Studia Reportażu i Dokumentu PR S.A. otrzyma Jan Rodzeń, za wieloletnią współpracę, niezawodność oraz wyjątkowe zaangażowanie w popularyzację reportażu radiowego i znakomitą jego definicję.

W jury konkursu zasiadają: Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca), Janina Jankowska, Hanna Krall, Krystyna Melion, Anna Sekudewicz.
Na tegoroczny konkurs wpłynęły 84 prace. Do drugiego etapu jury konkursu zakwalifikowało:

W kategorii Premiera Roku utwory: 

  • "Bombka szczęścia" – Henryka Dedo i Waldemara Kasperczaka (Studio Reportażu i Dokumentu PR/„Głos Ewangelii”),
  • "Gdzie strumyk płynie…" – Jana Smyka (PR Białystok), 
  • "Lusia Cytryn – kobieta waleczna" – Małgorzaty Żerwe (PR Gdańsk), 
  • "Walka z wiatrakami" – Patrycji Gruszczyńskiej – Ruman (Studio Reportażu i Dokumentu PR),

W kategorii Inspiracja Roku:

  • Edytę Gietkę (Tygodnik "Polityka"),
  • Marcina Kołodziejczyka (Tygodnik „Polityka”) 
  • Izabelę Szukalską (TVP SA Oddział w Katowicach) 
  • Agnieszkę Świdzińską (TVP SA Oddział w Katowicach) 

W kategorii Reportażysta Roku rozgłośnie nominowały: Jolantę Rudnik z Radia Koszalin oraz Cezarego Galka z Radia Zachód Zielona Góra.   

Ogłoszenie wyników V edycji konkursu nastąpi 21 marca 2009 r. na Zamku Królewskim w Warszawie podczas Gali Polskich Reportażystów. Finałowi konkursu towarzyszyć będzie recital piosenek Edith Piaf w wykonaniu Anny Sroki z zespołem. Wystąpi także Chór Dziewczęcy WIWAT pod dyrekcją Alicji Mossakowskiej.

Pierwszy Ogólnopolski Konkurs Reportażystów „Melchiory” został rozstrzygnięty w 2005 roku.

 

 

(19-03-2009)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Bombka szczęścia"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2009 23:05
Melchiory 2008 - Nagroda im. Witolda Zadrowskiego za reportaż społeczny. Ida, po rozwodzie rodziców straciła kontakt ze swoim ojcem. Mimo, że miała wówczas tylko pięć lat nigdy go nie zapomniała. Marzyła, by go spotkać. Czy to marzenie udało się zrealizować?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Walka z wiatrakami"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2009 14:30
Nagroda im. Witolda Zadrowskiego za reportaż społeczny w konkursie Melchiory 2008. Renata działa we Wspólnocie "Chleb życia". Od lat śpi w dresie. W każdej chwili w nocy ktoś może potrzebować jej pomocy. Co przed laty skłoniło 19-latkę do porzucenia domu, rezygnacji z założenia rodziny i bezgranicznego zaangażowania w niesieniu pomocy potrzebującym.
rozwiń zwiń