X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

„MELCHIORY 2016” – PRZYZNANO PRESTIŻOWE NAGRODY W DZIEDZINIE REPORTAŻU I DOKUMENTU RADIOWEGO

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 20:00
Znamy laureatów konkursów w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego – Melchiorów, Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory oraz Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Najważniejsze nagrody zdobyli: Agnieszka Czarkowska z Radia Białystok, Kinga Filińska z Radia Żak Politechniki Łódzkiej oraz Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak z Fundacji Głos Ewangelii. Uroczysta Gala Reportażystów Polskich „Melchiory 2016” odbyła się 15 listopada w Teatrze Powszechnym w Warszawie.
Audio
  • KAŻDA WIOSKA MA PLAC ZABAW - Kinga Filińska - Radio Żak Politechniki Łódzkiej.mp3
MELCHIORY 2016  PRZYZNANO PRESTIŻOWE NAGRODY W DZIEDZINIE REPORTAŻU I DOKUMENTU RADIOWEGO
Foto: fot. Kinga Pacyga

Otwierając uroczystość Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk-Żyła powiedziała: - Choć jako prezes Polskiego Radia i redaktor naczelna dbam o to, by na antenie wybrzmiały wszystkie gatunki dziennikarskie, to sercem jestem w reportażu, który jest najpiękniejszą, ale też najtrudniejszą ze sztuk dziennikarskich. Jeśli dziennikarstwo jest drogą i metodą szukania prawdy o człowieku i świecie, to właśnie reportaż potrafi tę prawdę wydobyć najgłębiej. Melchiory – wielka gala reportażystów polskich, to długa tradycja odnosząca się do najlepszych wzorców już samą nazwą. Mistrz Wańkowicz byłby pewnie dumny i z pewnością patrzy z radością na naszych dzisiejszych laureatów. Serdecznie im gratuluję i życzę by podążali drogą artystycznych odkryć w świecie sztuki dziennikarskiej.

Jury w konkursie „Melchiory” obradowało w składzie: Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca), Lidia Duda, Anna Sekudewicz-Rączaszek, Maciej Drygas, Arkadiusz Gołębiewski. Nagrodę w kategorii Radiowy Reportażysta Roku otrzymała Agnieszka Czarkowska z Radia Białystok za mistrzowskie opisy różnych światów, za błyskotliwe pomysły formalne, wrażliwość społeczną i pasję dokumentalisty. W kategorii Premiera Roku Jury przyznało dwie nagrody Srebrnego Melchiora: Aleksandrze Łapkiewicz-Kalinowskiej z Programu 2 Polskiego Radia, autorce reportażu „O obrazach i innych takich” za malowany dźwiękiem, piękny i głęboki portret ekscentrycznego artysty; za przejmującą opowieść o przemijaniu, odchodzeniu i pamięci oraz Hannie Bogoryja-Zakrzewskiej ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, autorce dokumentu „Siedemdziesiąt lat nadziei” za pełen emocji, przejmujący, znakomity warsztatowo dokument, w którym poprzez intymną relację z bohaterkami autorka przybliża bezmiar tragedii ofiar okresu komunizmu i ich rodzin do dziś poszukujących szczątków swoich bliskich. Nagrodę Specjalną Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, która od 2005 roku honoruje działania na rzecz rozwoju reportażu lub jego promocji wręczono Małgorzacie KownackiejNiezawodnemu Przyjacielowi i Propagatorowi Reportażu.

W XXII edycji Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory decyzją jury w składzie: Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca),  Anna Dudzińska, Janina Jankowska, Katarzyna Michalak, Olga Mickiewicz-Adamowicz, Agnieszka Pacho-Jocek nagrodę główną – stypendium przyznano Kindze Filińskiej z Radia Żak Politechniki Łódzkiej, autorce reportażu „Każda wioska ma plac zabaw, za reporterski temperament, wyczucie dramaturgii i świadome operowanie dźwiękiem. Natomiast wyróżnieniem uhonorowano Kamilę Litman z Radia Łódź, autorkę reportażu „Wujek z Brazylii”.

Jury konkursu o Grand Prix KRRiT w składzie: Andrzej Sabatowski (przewodniczący), Helena Ciemińska-Kowalik, Irena Piłatowska-Mądry, Cezary Galek i Waldemar Modestowicz, przyznało główną nagrodę Henrykowi Dedo i Waldemarowi Kasperczakowi z Fundacji Głos Ewangelii, autorom reportażu pt. „Pieśń Spartakusa” zgłoszonego do konkursu przez Program 1 Polskiego Radia. Ponadto jury postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody specjalne: Alicji Grembowicz, autorce  reportażu  pt. „Ekstaza św. Franciszka” zgłoszonego przez Program 1 Polskiego Radia oraz Marcie Rebzdzie za reportaż  pt. „Pogrom” zgłoszony przez Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Podczas Gali Reportażystów Polskich „Melchiory 2016” wystąpił Leszek Długosz z zespołem (Kwintet Mozartowski im. Józefiny Duszek). Uroczystość poprowadzili Irena Piłatowska-Mądry i Wojciech Markiewicz.

Honorowy patronat nad Galą objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński. Patronat medialny: TVP Info oraz dziennik Gazeta Polska Codziennie, tygodnik Gazeta Polska oraz portal niezalezna.pl.

Protokół konkursu Melchiory 2016.doc

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY GP KRRiT 2016.doc

PROTOKÓŁ z posiedzenia jury Jacka Stwory I ETAP 2016.doc

PROTOKÓŁ z posiedzenia jury Jacka Stwory II ETAP 2016.doc

tabela wyników głosowania publiczości - Konkurs Jacka Stwory 2016.doc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ekstaza Św. Franciszka" - reportaż Alicji Grembowicz

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2016 20:05
“Ekstaza Św. Franciszka” El Greca to jeden z sześciu najcenniejszych obrazów w zbiorach polskiego muzealnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noc z reportażem - "70 lat nadziei" - Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 12:31
Dwie różne rodziny, podobne losy. I nadzieja, która nie gaśnie od prawie 70 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„O obrazach i innych takich” – reportaż Aleksandry Łapkiewicz – Kalinowskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2016 11:32
Audycja poświęcona ostatniej dekadzie życia wybitnego artysty Jerzego Stajudy. Stajuda – malarz, akwarelista, ale także publicysta, był postacią niezwykle ważną dla warszawskiego środowiska kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pogrom" - reportaż Marty Rebzdy

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 12:39
4 lipca 1946 rok Kielce obiegła plotka o uwięzieniu przez Żydów w piwnicy budynku przy ul. Planty 7 ośmioletniego chłopca – Henryka Błaszczyka, w celu dokonania na nim mordu rytualnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Testament" – Agnieszka Czarkowska

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 15:51
W historii, którą opowiada reportaż "Testament", losy Żołnierzy Wyklętych i ich rodzin skupiają się jak w soczewce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wujek z Brazylii" - Kamila Litman

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 14:00
Historia polsko-brazylijskiej rodziny, której udało się spotkać po 106 latach rozłąki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pieśń Spartakusa" – Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 15:53
Bohater reportażu "Pieśń Spartakusa" ma 86 lat. Codziennie z trójkołowym wózkiem przemierza 10-15 kilometrów w poszukiwaniu złomu.
rozwiń zwiń