X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Madrygały Monteverdiego i luterańska msza g-moll Bacha [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 15:41
W audycji usłyszeliśmy madrygały Monteverdiego i luterańską mszę g-moll Bacha w wykonaniu połączonych sił zespołu La Risonanza i Akademii Bachowskiej pod dyrekcją Fabia Bonizzoniego. Transmisja z Festiwalu Bachowskiego w Świdnicy odbyła się w niedzielny wieczór (1 sierpnia) na antenie Dwójki oraz - w formie streamingu wideo - w internecie. Przeżyjmy to jeszcze raz! 


Program:

Claudio Monteverdi madrygały (VIII księga): Ardo Avvampo, Lamento della Ninfa, Altri canti di Marte, Hor ch’el ciel e la terra; Johann Sebastian Bach Msza Luterańska g-moll

wyk. La Risonanza & Akademia Bachowska, dyr. Fabio Bonizzoni

(Festiwal Bachowski w Świdnicy, Kościół Pokoju)


W przewie transmisji rozmowa z Fabio Bonizzonim.

***

XXII edycja Bach Festival Świdnica odbywa się w dniach 30 lipca-8 sierpnia z prologiem 19 czerwca. Po raz kolejny w najpiękniejszych zabytkach Świdnicy i na tle malowniczych krajobrazów Dolnego Śląska brzmi muzyka w wykonaniu artystów z Polski i ze świata, a chociaż spektrum repertuaru jest bardzo szerokie, w centrum pozostaje Johann Sebastian Bach i muzyka barokowa.

***

Na "Letnią promenadę" w niedzielę (1.08) w godz. 19.00-21.00 zapraszała Klaudia Baranowska. Transmisja wideo koncertu odbywała się na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Dwójki.

Zobacz więcej na temat: Jan Sebastian Bach

Czytaj także

Msza h-moll. Wielka świątynia górująca nad muzyką religijną

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 10:54
Było to drugie spotkanie z tym jedynym w swej doniosłości dziełem Bacha, wykraczającym poza liturgiczną funkcję i wymykającym się koncertowemu rytuałowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Die Kunst der Fuge". Tajniki Bachowskich polifonii

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 09:41
Po wielu miesiącach wędrówek śladami kolejnych tonacji doszliśmy na koniec do apoteozy Bachowskiej polifonii.
rozwiń zwiń