X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szczepan Twardoch: jako pisarz jestem raczej intuicyjny niż intelektualny

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 19:17
- Chyba nigdy nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, dlaczego coś napisałem w taki, a nie inny sposób. To wszystko dzieje się gdzieś poniżej mojej świadomości, a przynajmniej poniżej mojej autentycznej pracy intelektualnej - mówił w Programie 2 Polskiego Radia pisarz Szczepan Twardoch.
Audio
  • Szczepan Twardoch o pocieszeniu, które daje mu lektura książek (Literackie witaminy/Dwójka)
Szczepan Twardoch
Szczepan TwardochFoto: Stach Leszczyński/PAP

Posłuchaj
09:11 Dwójka Literackie witaminy 23.10.2020.mp3 Szczepan Twardoch o pocieszeniu, które daje mu lektura książek (Literackie witaminy/Dwójka) 

Autor "Morfiny" i "Króla" był pytany w "Literackich witaminach" o swoje lektury. - Staram się obcować z literaturą nie tylko własną. Wydaje mi się to należeć do części zawodowych obowiązków pisarza - wyznał na wstępie.

Czytaj także:

Po lektury Szczepan Twardoch nie sięga jednak wtedy, gdy sam pisze. - Wtedy czytam tylko materiały źródłowe, czyli książki raczej nudne i nieliterackie. Pisząc powieści w jakimś sensie historyczne, jestem skazany na takie lektury - przyznał.

W ostatnim czasie pisarz chętnie wraca do książek, które kiedyś już czytał. - Dwie książki, które najczęściej mi teraz towarzyszą to "Mit wiecznego powrotu" Eliadego" i "Narodziny tragedii z ducha muzyki" Nietzschego, które czytałem dobre 20 lat temu. Od tego czasu regularnie do nich wracam, ale szczególnie teraz znajduję w nich jakieś pocieszenie, intelektualną pożywkę. Trochę jakbym je czytał po raz pierwszy, na nowo - podkreślał Szczepan Twardoch.

Gość audycji polecał także m.in. "Ścieżki Północy" Richarda Flanagana.

Czekamy również na Państwa opowieści o książkach, które w tym czasie są "literackimi witaminami". Nasz adres mailowy literackiewitaminy@polskieradio.pl

***

Tytuł audycji: Literackie witaminy

Prowadziła: Dorota Gacek

Gość: Szczepan Twardoch (pisarz, publicysta, scenarzysta)

Data emisji: 23.10.2020


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Bojarski: bardzo lubię prozę Szczepana Twardocha

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 18:15
- Wcześniej czytałem "Morfinę", "Króla", "Królestwo", natomiast nigdy nie przeczytałem "Dracha", a wiedziałem, że to jest bardzo ważna książka w twórczości Twardocha. Dzięki temu, że było więcej możliwości pracy w domu, wygospodarowałem czas, żeby te zaległości nadrobić - mówił w Dwójce pisarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepan Twardoch "Pokora". Opowieść o miłości, wojnie i rewolucji

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 11:38
W kolejnej audycji Iwona Rusek i Piotr Kofta recenzowali najnowszą książkę Szczepana Twardocha, zatytułowaną "Pokora".
rozwiń zwiń