X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Bojarski: bardzo lubię prozę Szczepana Twardocha

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 18:15
- Wcześniej czytałem "Morfinę", "Króla", "Królestwo", natomiast nigdy nie przeczytałem "Dracha", a wiedziałem, że to jest bardzo ważna książka w twórczości Twardocha. Dzięki temu, że było więcej możliwości pracy w domu, wygospodarowałem czas, żeby te zaległości nadrobić - mówił w Dwójce pisarz.
Audio
  • Piotr Bojarski o swoich lekturach (Literackie witaminy/Dwójka)
Okładka książki Drach Szczepana Twardocha
Okładka książki "Drach" Szczepana TwardochaFoto: Mat. promocyjne

W ostatnim czasie Piotr Bojarski sięgnął po nieprzeczytaną wcześniej powieść jednego ze swoich ulubionych pisarzy. Zdradził, że zrobiła na nim ogromne wrażenie. - Akcja powieści rozgrywa się na Śląsku, na przestrzeni niemal wieku. Narracja jest prowadzona równolegle w dwóch wątkach: historycznym i współczesnym. Jest intensywna i absorbująca, ponieważ wyczuwa się, że autor pochodzi stamtąd, sam to świetnie zna i pewnie też to odczuł. Potrafi opisać ten cały bolesny splot historii między Polakami, Ślązakami i Niemcami - opowiadał autor powieści historycznych i kryminalnych.

Zdaniem gościa audycji, "Drach" jest książką wielowątkową, która wciągnie również miłośników książek należących do lżejszego gatunku, ponieważ jest napisana językiem bardzo obrazowym, reporterskim. - Nie sposób się od tego oderwać - podkreślił.

Piotr Bojarski zdradził również, że większość jego czasu wolnego zdominowana jest przez pisanie, a co za tym idzie, dobór lektur związany jest często z tematem, którym się zajmuje. - Aktualnie siedzę w biografii Arthura Greisera. To był hitlerowski namiestnik Kraju Warty, a więc okręgu przyłączonego do II Rzeszy. Biografia została napisana przez Catherine Epstein, jest niesamowicie rzetelną biografią, takim wzorcem dla mnie.

Piotr Bojarski: to ojciec "zaprogramował" Arkadego Fiedlera w tym kierunku >>>

Piotr Bojarski  (ur. w 1970 roku) jest pisarzem, autorem powieści kryminalnych i historycznych, reportaży historycznych, powieści kryminalnych współczesnych, takich jak "Ściema", nominowanej do środkowoeuropejskiej nagrody literackiej Angelus 2016.

Czekamy także na Państwa opowieści o książkach, które w tym trudnym czasie są "literackimi witaminami". Nasz adres mailowy literackiewitaminy@polskieradio.pl

***

Tytuł audycji: Literackie witaminy

Prowadziła: Kinga Michalska

Gość: Piotr Bojarski (pisarz)

Data emisji: 10.06.2020

Godzina emisji: 16.45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dom ptaków". Historia talentu, który uległ skrzydlatej pasji

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 10:56
W książce zaproponowanej przez Kingę Michalską w cyklu "Książka i kawa" spotykamy: wróble, kosy, rudziki, sikorki. Opisy ich zachowań odtworzone z notatek Len Howard to fascynująca lektura przenosząca czytelnika do świata pełnego pierzastych indywidualistów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jolanta Kozak: mam książki dzienne i nocne

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 18:22
- Moją ukochaną książką nocną, którą pożyczyłam komuś i tęskniłam za nią trzydzieści lat, jest Herberta Rosendorfera "Budowniczy ruin". Piękna książka austriackiego pisarza, która jest jak sto książek - opowiadała w audycji "Literackie witaminy" Jolanta Kozak, tłumaczka języka angielskiego i amerykańskiego.
rozwiń zwiń