X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jeff "Tain" Watts: muzyka to pieśń i taniec

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 11:37
- Lubię eksperymentować z formą. Lubię, kiedy zakmniętą formę odbiera się jak free, a free jak formę, w której wszystko sprawnie działa. Muzyka to pieśń i taniec. I może być to taniec funky, taniec swingujący, ale też taniec szalony i abstrakcyjny - mówił w Dwójce znakomity amerykański perkusista.
Audio
  • Wywiad z perkusistą Jeffem "Tainem" Wattsem (Rozmowy improwizowane/Dwójka)
  • Jeff "Tain" Watts, Katowice Jazz Art Festival i off jazz z PRL (Nokturn/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/DeshaCAM

Jeff "Tain" Watts tłumaczył m.in. dlaczego lubi "zgubić się" w muzyce. - Wydaje mi się, że najuczciwsze rzeczy powstają w muzyce wtedy, gdy nie jesteś do końca pewny, co właściwie robisz. Powiedzmy, że zaprosiłbyś mnie do swojego domu. "Oto kanapa – powiesz – rozgość się, Tain. Tu jest łazienka, tutaj kuchnia. Ja idę spać". I zgasisz światło. A ja obudzę się w środku nocy i najpierw muszę sobie uprzytomnić, gdzie właściwie jestem. Chwilę pomyślisz i jakoś zaczynasz się w tej ciemności orientować. To jest ta szczerość, moment, kiedy działasz instynktownie. Kiedy zgubisz się w muzyce, działasz w sposób czysty. Nie możesz myśleć: odliczę cztery takty i zagram to i tamto. Naprawdę słuchasz i naprawdę organicznie jesteś z muzyką związany. Lubię to uczucie - podkreślał muzyk.

Na czym polega słynny odwrotny swing Jeffa "Taina" Wattsa? Jak mieszka się i nagrywa w... kościele? O tym w nagraniu audycji, której gościem była również Martyna Markowska, organizatorką Katowice Jazz Art Festival 2019. Obie rozmowy poprzedziła duża dawka polskiego off jazzu lat 80.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzili: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Gość: Jeff "Tain" Watts (perkusista)

Data emisji: 24.04.2019

Godzina emisji: 22.30

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dominique Pifarély: na scenę wchodzę z czystym umysłem

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 13:02
- Założyłem, że nie będę przygotowywał się do koncertów solowych. Nie ustalam listy utworów czy formy występu - mówił w Dwójce francuski wirtuoz skrzypiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michael Zerang: przekonałem się, że muzyka ma potencjał transformacyjny

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 15:33
- Siedząc na widowni, mam w nosie, czy muzyka jest komponowana, czy improwizowana. Niby jestem muzykiem, takie mam wykształcenie, więc w jakimś sensie mogłyby to być dla mnie interesujące, ale najważniejsze jest to, czy muzyka mnie odmienia - mówił w Dwójce jeden z najwyżej cenionych improwizujących perkusistów świata.
rozwiń zwiń