X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jazzowa wyprawa na Bliski Wschód z Amirem ElSaffarem

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 16:42
- Przed wydaniem autorskiej debiutanckiej płyty w 2007 roku nie pisałem dużo. Koncentrowałem się raczej na improwizacji i wykonywaniu muzyki klasycznej, a także studiowałem iracki Makam w jego czystej postaci. Dopiero muzyka z "Two Rivers" była całkiem świadomą kombinacją - mówił w Dwójce amerykański trębacz.
Audio
  • Wywiad z amerykańskim trębaczem Amirem ElSaffarem (Rozmowy improwizowane/Dwójka)
  • Audycja z 7 listopada 2018 roku (Nokturn/Dwójka)
Amir ElSaffar
Amir ElSaffarFoto: Michael Crommett/materiały prom.

Amir ElSaffar urodził się w 1977 roku w Chicago. Miłość do jazzu zaszczepił w nim jego ojciec, emigrant z Iranu. Dziś sam - jako trębacz - znany jest w środowisku jazzowym z tego, że czerpie inspiracje z kultury wschodu. Swoje brzmienie nazywa on kompaktowym. - Wcześniej grałem na standardowej trąbce firmy Bach, ale szukałem nieco innego brzmienia. Pewnego razu znalazłem taki instument przypadkiem w sklepie. To w zasadzie hybryda dwóch intrumentów zrobiona przez kogoś przed laty. Dzięki temu mam kompaktowy dźwięk, jakiego zawsze pragnąłem. Nigdy nie szukałem tłustego brzmienia - tłumaczył muzyk.

Gość Dwójki mówił również w audycji m.in. o mikrotonach, o odkrywaniu muzyki arabskiej i niełatwych próbach połaczenia jej ze współczesną muzyką improwizowaną.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzili: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Gość: Amir ElSaffar (trębacz)

Data emisji: 7.11.2018

Godzina emisji: 22.30

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Binker & Moses. Wywiad z gwiazdami brytyjskiego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 10:19
- Jestem szczęśliwy, gdy ktoś porównuje nas do naszych idoli, bo staramy się osiągnąć ich poziom wielkości. Z drugiej strony musimy tworzyć coś własnego, rozpoznawalnego. To trudne być oryginalnym - mówił w Dwójce saksofonista Binker Golding.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vasco Trilla: improwizowanie to ryzykowna twórczość

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 09:29
- Każdy koncert, na którym improwizujesz jest niewiadomą. Dobrze, jeśli możesz polegać na innych, zwłaszcza jeśli grasz z dobrymi muzykami lub takimi, których lubisz. Wtedy jest łatwiej i czujesz się bezpieczniej – mówił w Dwójce znakomity perkusista.
rozwiń zwiń