X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tomasz Dąbrowski: lubię myśleć, że poszerzam swoje horyzonty

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 14:23
- To, co nagrywam, jest wypadkową tego, co było wcześniej. To jest łańcuch różnych rzeczy, które dzieją się po drodze, a ja działam tak, żeby nie żałować niczego - mówił trębacz, kompozytor, lider i członek wielu ważnych i uznanych zespołów, m.in. formacji FREE4ARTS.
Audio
  • Tomasz Dąbrowski o kompozycji i improwizacji (Rozmowy improwizowane/Dwójka)
Tomasz Dąbrowski
Tomasz DąbrowskiFoto: Mat. prasowe/Mathilde Haase

Tomasz Dąbrowski w rozmowie podkreślił, że istotnym elementem jego pracy jako muzyka jest improwizacja. Pisząc muzykę stara się, by kompozycje był przedłużeniem naturalnego, improwizatorskiego języka. - Taki jest zamysł tych wszystkich albumów, pewnie na początku nieświadomy. Ale coraz bardziej sobie zdaję sprawę, że to mnie interesuje: forma jako całość, gdzie właśnie ta improwizacja ma być środkiem prowadzącym do części zapisanych. A najlepiej, gdy nie można odróżnić jednego od drugiego - wyjaśniał muzyk.

Trębacz podkreślił, że praca z improwizacją nie należy do łatwych, ponieważ polega na ciągłym poszerzaniu horyzontów oraz robieniu pewnych rzeczy pod włos. Jak mówił kompozytor, sam kładzie sobie kłody pod nogi, żeby komponowanie nie było takie oczywiste, ponieważ chciałby, żeby każdy nowy projekt czy album był chociaż trochę lepszy.

Tomasz Dąbrowski opowiadał również o potędze nielubienia, projekcie "30 URODZINY / 30 KONCERTÓW / 30 MIAST", a także o trudnościach w muzyce improwizowanej.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzenie: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Gość: Tomasz Dąbrowski (trębacz)

Data emisji: 23.10.2019

Godzina emisji: 23.00

am/bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak