X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

15 najlepszych w Operze Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 12:00
W poniedziałek zapraszamy na retransmisję finału 8. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki.
Budynek Teatru Wielkiego - Opery Narodowej
Budynek Teatru Wielkiego - Opery Narodowej Foto: PAP/Leszek Szymański

Odbywający się co trzy lata Konkurs Moniuszkowski jest przede wszystkim wielką szansą dla młodych artystów, którzy mają okazję zaprezentować w Warszawie swój talent przed jury składającym się z wybitnych przedstawicieli świata muzyki.
Powołany został do życia w 1992 roku przez Marię Fołtyn, wielką śpiewaczkę, ale także znakomitego reżysera i niestrudzoną propagatorkę twórczości Stanisława Moniuszki. Konkurs od początku istnienia ma też nieocenione znaczenie dla zachowania i promocji na świecie, nie tylko dziedzictwa Moniuszkowskiego, ale całej polskiej literatury wokalnej.
Dwadzieścia lat istnienia Konkursu zaowocowało wieloma znakomitymi głosami – w gronie jego laureatów i finalistów znaleźli się m.in.: Aleksandra Kurzak, Wioletta Chodowicz, Urszula Kryger, Małgorzata Walewska, Marcin Bronikowski i Mariusz Kwiecień - Polacy oklaskiwani dziś na scenach operowych i koncertowych całego świata.

Być może do tego grona dołączą polscy artyści, którzy w tym roku triumfowali w puli nagród specjalnych. Nagrodę im. Marii Fołtyn dla najbardziej obiecującego polskiego głosu otrzymała Anna Terlecka-Kierner (sopran), Nagrodę im. Jana Kiepury za najlepsze wykonanie utworu polskiego odebrał Łukasz Goliński (bas-baryton), a Nagrodę im. Ady Sari dla najlepszego sopranu koloraturowego przyznano Joannie Moskowicz (sopran).

Zwycięzcami zostali sopranistka Olga Busuioc z Mołdawii i bas Anatoli Sivko z Białorusi zostali. Jury przyznało również w kategorii głosów kobiecych II nagrodę - Giuseppinie Bridelli z Włoch (mezzosopran) - i III nagrodę - Annie Patalong z Wielkiej Brytanii (sopran), a w kategorii głosów męskich II nagrodę - Pavlowi Piatrou z Białorusi (tenor) - i III nagrodę - Alexei’owi Botnarciucowi z Mołdawii (bas). Olga Busuioc została również laureatką Nagrody Towarzystwa Miłośników Muzyki Moniuszki za najlepsze wykonanie arii Stanisława Moniuszki.

Wyniki Konkursu poznaliśmy w piątek (17 maja), dzień po finale, który transmitować będziemy na antenie Dwójki w poniedziałek (20 maja) o godzinie 19.00.

Usłyszymy Orkiestrę Teatru Wielkiego-Opery Narodowej po dyrekcją Andriya Yurkevycha oraz głosy finalistów. Poza wspomnianymi już laureatami, będą to: Kinga Borowska, Anna Borucka, Piotr Halicki, Ewa Majcherczyk, Michał Partyka oraz, dobrze już znany z polski scen, ukraiński baryton Stanisław Kuflyuk.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA opera