X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bruce (Xiaoyu) Liu i Eva Gevorgian grają Chopina w sali NOSPR [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 09:00
Zapraszamy do obejrzenia nadzwyczajnego koncertu laureata I nagrody i finalistki XVIII Konkursu Chopinowskiego: Bruce (Xiaoyu) Liu i Eva Gevorgian zagrali 26 października w sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

OGLĄDAJ:

[Youtube NIFC]

PR_Konkurs Chopinowski_1200x660_1.jpg
XVIII Konkurs Chopinowski - zobacz serwis specjalny

Zaledwie kilka dni po ogłoszeniu wyników XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina sala koncertowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach gościła bohaterów wspomnianego wydarzenia. Na jednej scenie spotkały się dwa wielkie talenty światowej pianistyki: zachwycający grą, ujmującym charakterem i doceniony pierwszą nagrodą Bruce Liu oraz niemniej poruszająca swoim brawurowym wykonawstwem, jednak doceniona tylko wyróżnieniem, młodziutka rosyjsko-armeńska pianistka Eva Gevorgyan.

To coś więcej niż pokaz pianistów opromienionych turniejowymi triumfami. Laureaci Konkursu są niczym wskaźnik współczesnej wrażliwości. W jaki sposób grupa luminarzy pianistyki patrzy dziś na tę sztukę, a w niej na interpretację muzyki Chopina, muzyki niezwykle lirycznej, dramatycznej, niekiedy tragicznej - a zawsze trafiającej do uczuć słuchaczy? Jaką jej postać chce narzucić tym słuchaczom na najbliższe lata, promując ją w obecnym młodym pokoleniu? Nie musimy się na nią zgadzać, ale musimy ją poznać - czytamy na stronie NOSPR.

Kanadyjski pianista chińskiego pochodzenia Bruce (Xiaoyu) Liu urodził się w 1997 roku w Paryżu i ukończył Konserwatorium Muzyczne w Montrealu w klasie Richarda Raymonda. Do zwycięskiego Konkursu Chopinowskiego szkolił go Đặng Thái Sơn, wietnamski pianista klasyczny mieszkający w Kanadzie, laureat X Konkursu Chopinowskiego (1980).

Eva Gevorgyan to urodzona w 2004 roku w Moskwie rosyjsko-armeńska pianistka. Brała udział w wielu międzynarodowych konkursach. Podczas XVIII Konkursu Chopinowskiego jury nagrodziło ją wyróżnieniem, choć były głosy, że powinna zdobyć drugie lub trzecie miejsce.


Posłuchaj
18:26 Filharmonia Dwójki 26.10.2021 Bruce Liu Eva Gevorgian.mp3 Bruce Liu i Eva Gevorgian na XVIII Konkursie Chopinowskim - wypowiedzi pianistów z różnych etapów rywalizacji (Filharmonia Dwójki) 

***

Program:

Fryderyk Chopin Fantazja f-moll op. 49, Mazurki op. 17 (nr 1 B-dur, nr 2 e-moll, nr 3 As-dur, nr 4 a-moll); Sonata fortepianowa b-moll op. 35

wyk. Eva Gevorgian - fortepian

Fryderyk Chopin Koncert fortepianowy e-moll op. 11;

wyk. Bruce (Xiaoyu) Liu - fortepian, NOSPR, dyr.  Victorien Vanoosten

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadziła: Andrzej Sułek

Data emisji: 26.10.2021

Godzina emisji: 19.30

Czytaj także

"Pianista rangi światowej". Wiceminister kultury o zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 11:25
Bruce (Xiaoyu) Liu zachwycał na każdym etapie - powiedział sekretarz stanu w MKDNiS Jarosław Sellin, komentując wyniki XVIII Konkursu Chopinowskiego. Widać było, że się pojawił pianista rangi światowej, z otwartą karierą na wszystkich salach koncertowych świata - podkreślił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podsumowanie XVIII Konkursu Chopinowskiego. "Bruce Liu to niekwestionowany zwycięzca"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 16:00
- W finale XVIII Konkursu Chopinowskiego znalazły się rozmaite postacie o zróżnicowanej osobowości i spojrzeniu na Chopina. To dobrze świadczy o jury, bo nie zamknęło się w jakimś wyimaginowanym, skostniałym widzeniu. Przekroczono w ten sposób pewną granicę - mówił Andrzej Sułek, podsumowując wyniki XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.
rozwiń zwiń