X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Trio Bastarda: poprzez chasydzkie niguny opowiadamy historię

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 09:28
- Przez wejście w głąb nigunów osiągamy taki moment, w którym możemy tę muzykę nazwać filmową. Osiągnęliśmy efekt opowieści - mówili członkowie muzycznego tria, które wystąpiło na festiwalu "Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju".
Audio
  • Trio Bastarda o muzyce chasydzkich nigunów (Filharmonia Dwójki)
  • Duet Marcin Masecki – Wacław Zimpel o projekcie "Z katalogu ptaków" (Filharmonia Dwójki)
Trio Bastarda
Trio BastardaFoto: materiały prasowe

Trio Bastarda w składzie Paweł Szamburski, Tomasz Pokrzywiński i Michał Górczyński w Studiu Koncertowym im. PR Witolda Lutosławskiego przedstawiło muzyczną twórczość chasydów w – specjalnie przygotowanym na Festiwal – programie "Nigunim". – Chasydzkie niguny to mistyczne, religijne pieśni, których rozwój datuje się na XVII-XVIII wiek. One ewoluowały przez kolejne stulecia. Są to pieśni pozbawione słów, sylabizowane, mające – oprócz kontekstu religijnego – wewnątrzmuzyczną piękną historię. To nas najbardziej zafascynowało – opowiadali członkowie grupy.

Na scenie pojawił się również improwizatorski duet Marcin Masecki – Wacław Zimpel i zaprezentował premierowy projekt "Z katalogu ptaków", w którym zmierzył się z mistycznymi utworami Oliviera Messiaena, jednego z największych awangardzistów muzyki współczesnej.

Czym był podyktowany wybór repertuaru Tria Bastarda? Jak wyglądała praca nad materiałem muzycznym? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał:  Jacek Hawryluk

Data emisji: 22.10.2019

Godzina emisji: 20.20

Materiał został wyemitowany w audycji Filharmonia Dwójki.

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trio Bastarda zagra koncert promocyjny płyty "Ars moriendi"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 14:19
Po niespełna dwóch latach od debiutu zespół zrealizował nagranie swojego drugiego albumu, w całości poświęconemu tematowi śmierci oraz ceremonii pogrzebowej. Nowy materiał zostanie zaprezentowany 30 marca w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ars moriendi" na żywo i zapowiedź nowej płyty od Bastardy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 20:00
- Ze względu na nasze instrumenty osadzeni jesteśmy w niskim rejestrze. Pomyśleliśmy, że głos ludzki by w naszej muzyce zabrzmiał - mówił gość sobotniego "Poranka Dwójki" Paweł Szamburski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masecki, Zimpel, i Bastarda. Ekumeniczny Festiwal "Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju" na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 13:03
21 października rozpoczął się w Warszawie trzeci festiwal "Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju". Jako partner medialny wydarzenia transmitowaliśmy dwa wyjątkowe koncerty, które odbyły się we wtorek 22 października w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń