X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

15. Festiwal Goldbergowski

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 16:39
Tegoroczna edycja festiwalu (4-8.11.2020) obejmować będzie emisje internetowe koncertów zarejestrowanych lokalnie, w miejscach działalności zaproszonych na festiwal muzyków.
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: materiały prom.

Taka formuła sprawiła, że festiwal po raz pierwszy stanie się wydarzeniem migrującym poprzez kilka krajów: Niemcy, Francję, Szwajcarię i Polskę, uzyskując tym samym nowych partnerów w promocji kulturalnej spuścizny Gdańska. 

Podczas koncertu inaugurującego (4.11) zabrzmią Wariacje Goldbergowskie Bacha, w wykonaniu Andrei Buccarelli. Klawesynista należy do grona najbardziej cenionych, ale też utytułowanych muzyków swojej generacji i dzięki niemu podczas festiwalu usłyszeć będzie można utwór, który sprawił, że nazwisko gdańskiego klawesynisty na trwałe zapisało się w historii muzyki. Występ artysty zarejestrowany zostanie w sali Scholi Cantorum Basiliensis – Hochschule für Alte Musik w Szwajcarii.

Drugi z koncertów (5.11), podczas którego wystąpią zespoły Musica Fiata i La Capella Ducale pod dyrekcją Rolanda Wilsona, zorganizowany zostanie w Christuskirche w Berlinie. Obie formacje przedstawią w jego trakcie m.in. oratoria gdańskiego kapelmistrza Kaspara Förstera.

Za sprawą kolejnego występu (6.11) festiwal zagości we francuskim opactwie Royaumont, we współpracy z którym udało się przygotować koncert grupy Les Folies Françoises, podczas którego zabrzmi muzyka nauczycieli Goldberga. Pierwszym z nich po wyjeździe z rodzinnego Gdańska był Wilhelm Friedemann Bach, a później jego ojciec Johann Sebastian.

Jedyna z tegorocznych prezentacji – zaplanowanych w tradycyjnej stacjonarnej odsłonie – odbędzie się w Oblackim Centrum Edukacji i Kultury (7.11) w Gdańsku. Złoży się na nią koncert klawesynowy patrona festiwalu, wykonany przez znakomitego polskiego klawesynistę Marcina Świątkiewicza, wraz z towarzyszącym mu zespołem Arte dei Suonatori.

Tego samego dnia (7.11) o godz. 17.00 w Herbaciarni w klasztorze Ojców Oblatów, odbędzie się spotkanie promujące publikacje poświęcone Goldbergowi, wydane przez Chopin University Press. Prezentację wydawnictw poprowadzi redaktor Beata Stylińska z PR2 Polskiego Radia. 

Podczas finałowego koncertu (8.11), pod kierunkiem Michaela Alexandra Willensa wystąpią soliści i orkiestra Kölner Akademie. Artyści wykonają m.in. utwory Johanna Balthasara Erbena, działającego w Gdańsku na stanowisku kapelmistrza w latach 1658-1686. Koncert zarejestrowany zostanie w kościele ewangelickim w Ehrenfeld, będącej jedną z dzielnic Kolonii.

Emisje online i szczegóły na temat wszystkich festiwalowych wydarzeń na stronie: www.goldbergfestival.pl

*** 

Festiwal Goldbergowski – został zainicjowany w 2006 roku przez prof. Alinę Ratkowską (UMFC w Warszawie). Patronem festiwalu jest urodzony w Gdańsku najsłynniejszy uczeń J.S. Bacha – klawesynista Johann Gottlieb Goldberg (1727-1756), który do historii muzyki przeszedł dzięki słynnym Wariacjom Goldbergowskim. Ideą wydarzenia jest promocja muzycznego dziedzictwa Miasta Gdańska i akcentowanie związku Goldberga z jego rodzinnym miastem – Gdańskiem.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak