X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

24. Festiwal Ludwiga van Beethovena

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 14:03
W dniach 10-22 października 2020 roku odbędzie się w Warszawie 24. edycja Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena - kompozytora, którego 250. rocznicę urodzin obchodzi cały świat muzyczny. Nadzwyczajne okoliczności uwarunkowane pandemią wpłynęły zarówno na przesunięcie terminu festiwalu na jesień, jak i na nowe oblicze jego programu.
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzeniaFoto: Mat. prasowe/Norman Leto

Podczas 10 koncertów wystąpią znakomite polskie zespoły i polscy artyści, wykonując dzieła patrona festiwalu oraz jego romantycznych następców: Schuberta, Schumanna, Chopina, Liszta, Mendelssohna i Brahmsa. W programie koncertów ważne miejsce zajmą także utwory Krzysztofa Pendereckiego, których przypomnienie będzie rodzajem hołdu dla zmarłego w tym roku mistrza.

Festiwal rozpocznie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Andrzeja Boreyki, a zakończy Sinfonia Varsovia pod batutą Macieja Tworka. Usłyszymy Orkiestrę Polskiego Radia w Warszawie prowadzoną przez Michała Klauzę, ponownie Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Narodowej tym razem pod batutą Jerzego Maksymiuka i Sinfoniettę Cracovię pod dyrekcją Jurka Dybała.

17 października, w dniu 171. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina, Piotr Paleczny z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa pod dyrekcją Dawida Runtza wykona Koncert fortepianowy e-moll kompozytora. W ramach realizowanego od wielu lat cyklu "nieznane opery" Łukasz Borowicz wraz z Poznańskim Chórem Kameralnym i Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej przedstawi Faniskę Luigiego Cherubiniego – dzieło, które znał i admirowała sam Beethoven. W partiach pierwszoplanowych opery, której akcja dramatyczna rozgrywa się w dawnej Polsce, wystąpią m.in. sopranistka Natalia Rubiś, bas Robert Gierlach i tenor Krzysztof Krzeszowiak.

Intrygująco zapowiada się koncert kameralny Kwartetu Śląskiego, który wykona wszystkie kwartety smyczkowe Krzysztofa Pendereckiego i Wielką fugę Beethovena.

Zgodnie z wieloletnim zwyczajem podczas festiwalu kontynuowana będzie promocja najmłodszej generacji wykonawców: zaplanowany został recital fortepianowy Szymona Nehringa, a we współpracy z Abu Dhabi Festival koncert zatytułowany Polscy młodzi pianiści, na którym wystąpią Krzysztof Książek, Paweł Wojciechowski, Tymoteusz Bies i Adam Goździewski. W programie koncertów symfonicznych swoje interpretacje koncertów fortepianowych Beethovena przedstawią: Aleksandra Świgut (III Koncert), Łukasz Krupiński (IV Koncert) i Szymon Nehring (V Koncert). Autorem tegorocznego plakatu festiwalowego jest Norman Leto.

Mat. prasowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak