X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bacewicz i Bacewicz

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 16:24
W 2018 roku zarejestrowano dwa komplety Sonat na skrzypce i fortepian Grażyny Bacewicz - jeden powstał w Lusławicach, drugi w Warszawie…
Audio
Grażyna Bacewicz, 1935 r.
Grażyna Bacewicz, 1935 r.Foto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Pod albumami, wydanymi w ostatnich tygodniach, podpisali się: Annabelle Berthomé-Reynolds i Ivan Donchev (Muso) oraz Kuba Jakowicz i Bartosz Bednarczyk (Dwójka – Polskie Radio). Płyty zrecenzował Kacper Miklaszewski.

W audycji powróciliśmy także do albumu "Miserere" zespołu Camerata Silesia wydanego dokładnie 20 lat temu - łączącego muzykę dawną i nową - który właśnie wznowiono.

Na zakończenie zaś artystki z Ravel Piano Duo opowiedziały o nowym wydawnictwie (trzecim w kolekcji) z polską muzyką taneczną na cztery ręce.

***

Tytuł audycji: Płytomania

Prowadził: Jacek Hawryluk

Data emisji: 9.02.2020

Godzina emisji: 17.00

Zobacz więcej na temat: skrzypce Jacek Hawryluk MUZYKA

Czytaj także

Roberto Alagna jako Enrico Caruso

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 21:02
W audycji Roberto Alagna wyznał miłość do Enrica Caruso, były też: "American rage", czyli bardzo amerykański album pianisty Conrada Tao (Rzewski, Copland, Wolfe), "Msza Króla Słońce" i interpretacje zespołu muzyki dawnej Marguerite Louise (Lully, Couperin, Delaland) oraz płyta Dariusza Mazurowskiego i Pawła Zagańczyka ("Fall of Icarus").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rany, Rana!

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 21:09
Włoska pianistka, Beatrice Rana, na swojej nowej płycie wykonuje kompozycje Maurycego Ravela (Miroirs, La valse) oraz Igora Strawińskiego (fragmenty Ognistego ptaka i Pietruszki). Wszystko wskazuje na to, że to lektura obowiązkowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tym razem Mozart!

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2020 15:08
Znakomity kanadyjski pianista Charles Richard-Hamelin na chwilę "odłożył" Chopina i sięgnął po dwa koncerty fortepianowe Mozarta. Co z tego wyszło? O tym w "Płytomanii".
rozwiń zwiń