X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

David Pickard: BBC Proms to więcej niż tylko dobre koncerty

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 13:12
- Wielki Henry Wood powiedział kiedyś, że na Promsach chodzi o to, by pokazać to, co jest najlepszego w muzyce klasycznej, możliwie największej publiczności. Mamy ogromne szczęście, że marka Promsów jest bardzo rozpoznawalna także wśród młodzieży, która uważa, że jest to wyjątkowe wydarzenie, coś ciekawszego niż zwyczajny koncert – mówił w Dwójce dyrektor festiwalu The Proms.
Audio
  • Rozmowa z Davidem Pickardem, dyrektorem festiwalu The Proms (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
David Pickard
David PickardFoto: mat. prasowe

Z Davidem Pickardem rozmawialiśmy w przerwie transmisji z koncertu The Last Night of the Proms w wykonaniu BBC Singers, BBC Symphony Chorus i BBC Symphony Orchestra.

- Jednym z największych sukcesów Promsów jest to, że przyciągają do muzyki klasycznej nową, młodą widownię, ale to nie znaczy, że nie możemy zrobić jeszcze więcej. Co godne uwagi, młodzi ludzie nie wybierają wcale wieczorów z muzyką rozrywkową, które także organizujemy, ale przychodzą właśnie na wykonania klasycznego repertuaru. I dlatego pierwsze koncerty na które zaczyna brakować biletów, to takie, na których gramy V Symfonię Beethovena, Planety Holsta, czy 3 Koncert fortepianowy Rachmaninowa. Można tam spotkać tłumy młodych ludzi, które po raz pierwszy w życiu na żywo słuchają muzyki poważnej - powiedział David Pickard.

Dyrektor festiwalu zauważył, że ponad stuletnia historia wydarzenia wymaga uszanowania jego tradycji. - Osobiście uważam, że te szczególne chwile, które każdego roku przeżywamy w drugiej części koncertu śpiewając Jerusalem, Rule Brittannia czy hymn narodowy oraz słuchając Fantazji na temat brytyjskich pieśni morskich Henry'ego Wooda, są ważną i głęboko zakorzenioną tradycją. Nie czuję w sobie ani siły ani potrzeby by to zmieniać. Ludzie bardzo na nie czekają. Mając to na względzie trzeba jednak jednocześnie tak planować repertuar, by każdego roku dać publiczności coś świeżego - podkreślił David Pickard.

Czy dyrektor festiwalu ma jakiegoś swojego ulubionego polskiego twórcę? Jak wypadnie jego podsumowanie tegorocznych Promsów? Co się udało, co mogło się udać lepiej i czy możemy już czekać na coś spektakularnego w przyszłym roku? Bycie dyrektorem festiwalu, który trwa niemal dwa miesiące to ogromne wyzwanie, więc jak David Picard dotrwał do ostatniego wieczoru i co na to jego rodzina? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Maciej Łukasz Goębiowski

Data emisji: 14.09.2019

Godzina emisji: 21.15

Materiał został wyemitowany w audycji "Letni Festiwal Muzyczny".

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak