X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Pieśni Przejścia i ocean czasu z Olgą Kozieł

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 11:00
Gościem audycji była wokalistka zespołu Lumpeks, zdobywcy Grand Prix tegorocznego Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja", ale zaangażowana także w inne projekty.
Audio
  • Spotkanie ze śpiewaczką Olgą Kozieł o projekcie Pieśni Przejścia i Wołyniu
Olga Kozieł z zespołu Lumpeks
Olga Kozieł z zespołu LumpeksFoto: Grzegorz Śledź

Nasz gość zaprosił na koncert zespołu "Wołyń w pieśniach" i powiedział o cyklu warsztatów i koncertów Pieśni Przejścia, realizowanym przez Teatr CHOREA, w ramach Programu "EtnoPolska 2019", organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

W ramach spotkań warsztatowo-koncertowych, prowadzonych od połowy września do końca października 2019 roku, troje artystów: Olga Kozieł, Paweł Grochocki i Paweł Odorowicz zapraszają do refleksji nad czasem, odchodzeniem i pożegnaniem. Warsztaty i koncerty odbędą się w Grabowie, Wincentowie, Zapolicach, Osjakowie, Żelazowicach, Opocznie, Wieruszowie, Ozorkowie i Łasku. Zarówno udział w warsztatach, jak i wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Projekt Pieśni Przejścia tworzy troje laureatów Grand Prix Festiwalu "Nowa Tradycja" - ludzi, dla których tradycja oznacza wspólnotę i szacunek jednostki, teraźniejszość i historię. Przeszłość i przyszłość - tu i teraz. Troje ludzi, którzy chcą się podzielić swoją wiedzą, intymnością i wrażliwością. Troje ludzi, którzy wspólnie z uczestnikami warsztatów i koncertów, chcą przypomnieć, wzmocnić i ożywić wartość, którą określamy słowem "pożegnanie".

***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadził: Piotr Kędziorek

Gość: Olga Kozieł (śpiewaczka Lumpeksu, Pieśni Przejścia)

Data: 20.09.2019

Godzina emisji: 15.15

at/mat. pras.

  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żywieckie fascynacje Brygidy Sordyl

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 16:00
- Kontakt z muzyką tradycyjną pozwolił mi połączyć dwie pasje. Finalnie wybrałam dom i kulturę ludową Beskidu Żywieckiego - mówiła w "Źródłach" Brygida Sordyl, z wykształcenia altowiolistka, z zamiłowania góralska śpiewaczka i badaczka tradycji wokalnej regionu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Rafalski z Jagodnego i jego rodzinna wytwórnia dłubanek

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 16:00
- Ojciec był stolarzem, a gdy roboty było mało, zaczął robić skrzypce, bo na to był zbyt. Ja zacząłem grać na skrzypcach, żeby lepiej się sprzedawały - mówił w archiwalnym nagraniu skrzypek z lutniczej rodziny Rafalskich z Gadki, przed II wojną światową znanej z wytwórstwa wiejskich dłubanych skrzypiec. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka Pogranicza według Urszuli Andruszkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 14:29
Bohaterką audycji była suwalska śpiewaczka, członkini zespołu Pogranicze, laureatka tegorocznego festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu oraz V Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie.
rozwiń zwiń