Warszawska "nowa tradycja"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 15:09
- W naszej muzyce słychać, jaka była Warszawa i jak może żyć w naszych wspomnieniach - mówił Łukasz Owczynnikow z Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, która została wyróżniona podczas tegorocznego Festiwalu Nowa Tradycja.
Audio
  • Muzycy Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej opowiadają o folklorze okresu międzywojennego (Dwójka/Źródła)
Warszawska Orkiestra Sentymentalna podczas występu na festiwalu Nowa Tradycja
Warszawska Orkiestra Sentymentalna podczas występu na festiwalu "Nowa Tradycja"Foto: Bartosz Wojciechowski

- Klimat folkloru ujmuje mnie tak bardzo, że jedynie w tej stylistyce czuję się na swoim miejscu - przyznaje Gabriela Mościcka, która zamiłowanie do tej stylistyki wyniosła z domu. Jej ojciec, znany publiczności jako Heniek Małolepszy, także czynnie uprawia ten rodzaj muzyki.

Heniek Małolepszy i Gabriela Mościska gośćmi Dwójki na Pikniku Naukowym w maju 2015

W rozmowie z Piotrem Kędziorkiem muzycy Warszawskiej  Orkiestry Sentymentalnej opowiadają m.in. o zauważalnym dziś rozkwicie zainteresowania muzyką okresu międzywojennego, o folklorze miejskim i wiejskim oraz o renesansie "warszawskości".

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Goście: Gabriela Mościcka, Marcin "Axis" Żebrowski oraz Łukasz Owczynnikow (Warszawska Orkiestra Sentymentalna), Miron Zajfert (promotor muzyki żydowskiej i tradycji Warszawy)

Data emisji: 22.05.2015

Godzina emisji: 12.00

fbi/mm

Czytaj także

Jej pasja to warszawski folklor

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 18:59
- Jestem bardzo mocno związana z prawobrzeżną częścią Warszawy. Nie chciałabym się przeprowadzać, bo lubię ten świat. Często śpiewam warszawskie piosenki, cały czas chodzą mi po głowie - przyznaje Matina Bocheńska, bohaterka reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warszawskie Combo Taneczne ożywia stare piosenki

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 15:15
Album "Przyznaj się" to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy lubią stare piosenki i klimat przedwojennej stolicy. Za wydawnictwem stoi grupa Warszawskie Combo Taneczne. - Kochamy klimat tamtych lat i staraliśmy się go jak najlepiej oddać, ale na swój sposób - opisał krążek frontman zespołu Jan Emil Młynarski.
rozwiń zwiń