X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

EtnoKraków. Awangarda tradycji Bałtyku i Korei

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 16:00
Przypominamy krakowskie występy koreańskiego Ensemble Sinawi, Laiksne z Łotwy oraz estońskiej wokalistki i skrzypaczki Maarji Nuut.
Estoński zespół Laiksne działa już od ponad dwóch dekad
Estoński zespół Laiksne działa już od ponad dwóch dekadFoto: Mat. prasowe

"Sinawi" w koreańskiej muzyce ludowej czy folkowej oznacza improwizację. Pomysł na stworzenie grupy zrodził się podczas spotkań i studiów nad prawdziwą naturą tradycyjnej muzyki koreańskiej. Na spotkania te składały się między innymi warsztaty oparte o tematykę rytmów, solowej muzyki instrumentalnej, pieśni szamańskich, istoty pansori (gatunku nazywanego koreańską operą) oraz wielu innych aspektów tradycyjnej muzyki. Poszukiwano odpowiedzi na pytanie o przyszłość koreańskiej muzyki, także tej improwizowanej, znajdującej swe źródło i oparcie w tradycji. Z takich doświadczeń, łączących wiedzę i pasję, intelekt i emocje zrodziła się fascynująca twórczość zespołu.

Folkowy zespół Laiksne powstał w 1993 roku w Rydze. Na jego repertuar składają się dynamiczne pieśni rytualne i łotewskie piosenki liryczne, a także tradycyjna muzyka taneczna. Wokalna formuła proponowana przez grupę jest mocno zakorzeniona w tradycji, ale Laiksne otwarte jest także na wpływy muzyki współczesnej. Proponowane przez zespół pieśni i melodie pochodzą z terenu całej Łotwy, szczególnie jednak z kręgu Latgalii na wschodzie kraju, gdzie tradycje folklorystyczne są dobrze zachowane.

Maarja Nuut, skrzypaczka i wokalistka z północnej Estonii, jest zafascynowana twórczością starych wiejskich muzykantów – zarówno melodyjnością ich piosenek, jak i konstrukcją utworów, a także swoistą transowością. Minimalistyczne dźwięki loopera Maarji zabierają słuchacza w wyimaginowaną podróż w stronę ciągle zmieniających się dźwiękowych krajobrazów, które łączą tradycyjne taneczne melodie, piosenki i elementy muzyki live electronics.

Więcej o Festiwalu EtnoKraków>>>

***

Retransmisja audio - na antenie Dwójki - oraz wideo - na naszej stronie - w środę (29.07) w godz. 19.00-22.30. W "Podróż na jeden koncert" zaprasza Kuba Borysiak.

materiały promocyjne/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kiedyś Sardyńczycy śpiewali bez okazji"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 18:07
- Pieśni świeckie wykonywano na co dzień, przy kieliszku wina, z przyjaciółmi. Dziś robi się z tego spektakl - opowiadali członkowie legendarnej grupy Cuncordu e Tenore de Orosei.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Kalaniemi: bardzo lubię śpiewać po szwedzku

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2015 14:26
- Od strony mojej matki jestem szwedzkojęzyczną Finką. W ostatnich latach zgłębiałam swoje szwedzkie korzenie - mówiła podczas EtnoKrakowa fińska wirtuozka akordeonu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hańba! "Gramy w 1935. Nie wiemy, co będzie dalej"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2015 18:00
Zespół Hańba! – artyści festiwalu EtnoKraków – to muzyczna prowokacja, a zarazem swoisty wehikuł czasu przenoszący słuchaczy do międzywojennej Polski.
rozwiń zwiń