X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Nie zapomnisz mnie". Opowieść o Irenie Sendlerowej

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 15:19
W "Wieczorze ze słuchowiskiem" zaprezentowaliśmy historię Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, która w czasie II wojny światowej ocaliła życie ok. 2500 żydowskich dzieci.
Polacy ratujący Żydów są najliczniejszą grupą osób odznaczonych medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. Jedną z uhonorowanych jest Irena Sendlerowa
Polacy ratujący Żydów są najliczniejszą grupą osób odznaczonych medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. Jedną z uhonorowanych jest Irena Sendlerowa Foto: PAP/Paul Fearn / Alamy Stock Photo

Irena Sendlerowa działała w Radzie Pomocy Żydom "Żegocie". Jako pracownik socjalny miała stałą przepustkę do getta warszawskiego. Organizowała przemycanie dzieci żydowskich z getta, umieszczając je w przybranych rodzinach, domach dziecka i u sióstr katolickich. Sendlerowa nie próbowała jednak zmieniać tożsamości dzieci, ich dokumenty przechowywała w słoiku, który zakopywała w ziemi po to, by dzieci te mogły później dowiedzieć się o swoim pochodzeniu.

Słuchowisko "Nie zapomnisz mnie" wyreżyserowała Grażyna Szymańska; adaptacja i reżyseria: Andrzej Piszczatowski, opracowanie muzyczne: Małgorzata Mazurkiewicz, realizacja akustyczna: Maria Olszewska;

obsada:

Paulina Holz (Irena Sendlerowa), Marcin Troński (narrator), Maria Robaszkiewicz (Ewa), Sławomir Pacek (Józef), Zygmunt Sierakowski (Stefan), Katarzyna Dąbrowska (Regina), Elżbieta Gaertner (Pani Stanisława), Michał Sitarski (Marek) oraz Elżbieta Kijowska, Karina Seweryn, Agata Wątróbska, Andrzej Piszczatowski, Krzyś Wójcik.

***

Tytuł audycji: Wieczór ze słuchowiskiem

Data emisji: 23.03.2019

Godzina emisji: 22.15

bch/pg

Zobacz więcej na temat: Irena Sendlerowa słuchowisko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Irena Sendlerowa: czyniłam ludzką powinność

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 09:00
- Tego, że trzeba pomagać potrzebującym nauczyłam się w domu rodzinnym. Dlatego nie jestem żadną bohaterką – mówiła Irena Sendlerowa, Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata, w Polskim Radiu w 2005 roku.
rozwiń zwiń