X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Znakomite dzieła Ignacego Jana Paderewskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 10:00
Od poniedziałku (26.07) Płytą Tygodnia w "Poranku Dwójki" jest zestaw dwóch albumów z dziełami Ignacego Jana Paderewskiego. 
Okładka płyty DVD Manru
Okładka płyty DVD "Manru"Foto: materiały prom./NIFC

Pierwszy, w wersji DVD, to zapis ostatniej inscenizacji opery "Manru", zrealizowanej w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w 2018 roku. Całość w reżyserii i inscenizacji Marka Weissa, w wykonaniu solistów a także Chóru i Orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej i Chóru Dziecięcego ARTOS, pod dyrekcją Grzegorza Nowaka. W głównych partiach Peter Berger (Manru), Ewa Tracz (Ulana) i Mikołaj Zalasiński (Uruk).

Drugi album to utwory fortepianowe Paderewskiego w wykonaniu - zamiennie - trzech wybitnych pianistów: Kevina Kennera, Nelsona Goernera i Dang Thai Sona.

Albumy, wydane przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, do wygrania codziennie od poniedziałku do soboty w "Poranku Dwójki" kilka minut po 8.00!

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS pod numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.