Nagroda Specjalna Polskiego Radia dla Małgorzaty Małaszko-Stasiewicz

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 19:00
- Projektów nie robi się w pojedynkę, ale zespołem. Zespół, który tworzymy to element tej nagrody - podkreśliła dyrektor Programu Drugiego Polskiego Radia Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, która została uhonorowana Nagrodą Specjalną Polskiego Radia. Wyróżnienie przyznano podczas uroczystej gali Nagród Mediów Publicznych 2021.
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wręcza Nagrodę Specjalną Małgorzacie Małaszko-Stasiewicz
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wręcza Nagrodę Specjalną Małgorzacie Małaszko-StasiewiczFoto: PAP/Tomasz Gzell

Posłuchaj
15:54 Wybieram Dwójkę Małgorzata Małaszko 30 listopad 2021 17_08_25.mp3 Rozmowa z dyrektor Programu Drugiego Polskiego Radia Małgorzatą Małaszko-Stasiewicz, która została uhonorowana Nagrodą Specjalną Polskiego Radia (Wybieram Dwójkę)

 

Bruce (Xiaoyu) Liu fot. Wojciech Grzędziński 1.jpg
Konkurs Chopinowski na antenach Polskiego Radia

Redaktor Naczelna Dwójki została uhonorowana Nagrodą Specjalną przez Zarząd Polskiego Radia "za wieloletnią, pełną pasji i sukcesów promocję ambitnej kultury na antenie radiowej Dwójki, w tym muzyki klasycznej, jazzowej, ludowej oraz literatury, a także za organizację lub współorganizację wielu prestiżowych wydarzeń muzycznych rangi światowej - z Międzynarodowym Konkursem Pianistycznym im. Fryderyka Chopina na czele".

Czytaj także:

O początkach swojej radiowej drogi mówi jako o pasji, w żadnym razie nie o przypadku. Jako studentka muzykologii stawiała pierwsze kroki w newsroomie Trójki przy Myśliwieckiej. Trwało to rok i było etapem w długiej i owocnej, jak się okazało, drodze. - Po początkach dziennikarstwa przeszłam do swojej największej pasji, czyli do Teatru Polskiego Radia - opowiadała nasza rozmówczyni. - Działalność na potrzeby teatru, tworzenie muzyki, opracowań muzycznych do spektakli radiowych i żywego planu sytuowało mnie w innym miejscu. 

Systematycznie podczas festiwalu Dwa Teatry Małgorzata Małaszko zdobywała laury. Mówi, że tak się składało. - Nie zapomnę sceny, z moim i Macieja Englerta udziałem - wspominała dyrektor Dwójki. - Powiedział, że ma już tego dosyć, bo na pewno Małaszko znowu wylezie na scenę - cytowała. - Ale ten etap się dla mnie zamknął. Może nie nieodwołalnie, ale na głucho i na wiele lat.

Nagrody Mediów Publicznych 2021. Józef Skrzek najlepszy w kategorii "Muzyka". Nagroda Specjalna dla Małgorzaty Małaszko-Stasiewicz>>>>

Od dekady redaktor naczelna Dwójki dba o rzetelność i jakość anteny, która ma za zadanie budować wartości, kształtować wrażliwość i sposób postrzegania świata przez słuchaczy. - Najważniejszą rzeczą jest kreatywność, która pozwala nam nie tylko wydobywać z archiwów, także zmobilizować artystów, stwarzać im warunki, żeby mogli ze swoją kreatywnością, talentami błysnąć. Wszyscy odnoszą korzyść - oceniła Małgorzata Małaszko.

Jak zaznaczyła redaktor naczelna Dwójki, sukces zrealizowanych projektów to praca wspólna, a co za tym idzie zespół Programu 2 Polskiego Radia także jest elementem tej nagrody.


Małgorzata Małaszko-Stasiewicz została uhonorowana Nagrodą Specjalną Polskiego Radia Małgorzata Małaszko-Stasiewicz została uhonorowana Nagrodą Specjalną Polskiego Radia

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadził: Jakub Kukla

Gość: Małgorzata Małaszko-Stasiewicz (dyrektor, redaktor naczelna Programu 2 Polskiego Radia)

Data emisji: 30.11.2021

Godzina emisji: 17.10

Czytaj także

Andrzej Korzyński: radio zawsze mnie fascynowało

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 13:00
- Najważniejszą sprawą był dostęp do studia. Dowiedziałem się, jak należy nagrywać utwory, jak powinny być rozmieszczone mikrofony. Dzięki czasowi spędzonemu w radiu dużo się nauczyłem - tak Andrzej Korzyński na antenie Dwójki wspominał swą pracę w Polskim Radiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Małgorzata Małaszko: laureaci Diamentowej Batuty mają wielkie zasługi dla muzyki

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 17:00
- To wielkie wydarzenie. Wszystkie tego rodzaju nagrody to ważny moment w historii Polskiego Radia. W 1995 roku jako pierwszy Diamentową Batutą został uhonorowany Jan Krenz, w tym samym roku tą nagrodą wyróżniono Stefana Rachonia, to zestawienie nie jest przypadkowe - mówiła Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektor Programu 2 PR.
rozwiń zwiń