X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Maciej Obara: będzie z nami publiczność, z czego się bardzo cieszę

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 19:31
- W lutym graliśmy w sali NOSPR z Dominikiem Wanią w projekcie specjalnym z Orkiestrą AUKSO. Następne miesiące to pustka, nasz pierwszy koncert po przerwie to właśnie występ w Polskim Radiu - mówił na antenie Dwójki Maciej Obara. Jego kwartet zagra 18.06 w ramach najbliższego spotkania w cyklu "Jazz.PL".
Maciej Obara
Maciej ObaraFoto: Wojciech Kusiński/PR

Maciej Obara 1200.jpg
Maciej Obara Quartet w Jazz.PL. Transmisja w piątek

Jak podkreślił Maciej Obara, ostatnie miesiące były okresem odosobnienia, kontaktu z przyrodą, ale i pracy. - Szczególnie dużo czasu spędzałem na szlaku w Karkonoszach, zacząłem też trochę pisać nowej muzyki na kolejny album kwartetu, który chcielibyśmy ponownie nagrać dla ECM. Mam też pomysł na akustyczne trio ze specjalnym gościem z Francji, nad tym wszystkim będę spokojnie pracował na jesieni i w przyszłym roku - zapowiedział.

Saksofonista wspomniał również, że koncert w Dwójce zagra polski kwartet. - Mamy absencję dwóch muzyków z Norwegii, nie mogą jeszcze podróżować, zaczynamy grać w polskim składzie i w nim pojawimy się jeszcze kilka razy w czasie wakacji - mówił.


Posłuchaj
12:05 2021_06_17 17_19_00_PR2_Wybieram Dwójkę.mp3 Piotr Metz i Maciej Obara o koncercie w ramach cyklu "Jazz.PL" (Wybieram Dwójkę)

 

Plany koncertowe Macieja Obary są dość bogate, jeszcze w lipcu artysta zagra w Hiszpanii, potem jako członek szesnastoosobowej orkiestry Garda Nilssena w Polsce i w Oslo, będzie też kilka koncertów w krajach Beneluxu. - Październik, listopad to nowy materiał w kwartecie polsko-norweskim, dwie trasy w Niemczech, jedna w Holandii. Potem specjalny projekt na Bielskiej Jesieni Jazzowej im. Tomasza Stańki, a także Krokus Jazz Festival, którego jestem dyrektorem i pracujemy nad jego nową formułą - wymieniał.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu Jazz.PL>>>>

Maciej Obara powiedział również kilka słów o pracy nad nową płytą. - Przede wszystkim zespół musi wrócić na trasę i poznać ten materiał. Po jakimś czasie wysyła się wiadomość, że jesteśmy gotowi na wejście do studia - podkreślił.

Na koncercie w ramach cyklu "Jazz.PL" w studiu S-3 usłyszymy muzykę z dwóch albumów Macieja Obary wydanych dotychczas przez niemiecką wytwórnię ECM. - Zagramy więcej muzyki z "Three Crowns", a nawet sięgniemy po dwa utwory, które w ogóle nie weszły na ten album - mówił gość Dwójki.

***

Rozmawiał: Piotr Metz

Gość: Maciej Obara (saksofonista, kompozytor)

Data emisji: 17.06.2021

Godzina emisji: 17.20

Materiał wyemitowano w audycji "Wybieram Dwójkę".

mo


Zobacz więcej na temat: Jazz Piotr Metz Dwójka