X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Katowiccy wykładowcy zasiali muzyczne "ziarno nadziei". Obejrzyj wideo

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 17:45
- Muzyka od zarania miała wyciągać z człowieka te najrzewniejsze emocje i do dzisiaj taką pozostaje. Kiedy przyszło nam zmagać się z samotnością, to ziarno nadziei muzycznej może być również prezentem dla wszystkich - mówiła o nagraniu kompozycji "Seed of Hope" Ewa Biegas, profesor Akademii Muzycznej w Katowicach.
Audio
  • Rozmowa o wideoklipie "Seed of hope" nagranym przez pedagogów AM w Katowicach (Wybieram Dwójkę)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Artyści, pedagodzy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, nagrali wideoklip do kompozycji "Seed of Hope" ("Ziarno nadziei"). Wśród wykonawców znaleźli się: Wiesław Komasa - słowo, Ewa Biegas - śpiew, Grzegorz Biegas - fortepian, Adam Mokrus - skrzypce, Roman Widaszek - klarnet, Marcin Wyrostek - akordeon.

- Jest to utwór, który opowiada o wartości natury, wartości życia. Mamy dowód w tej sytuacji, że to natura decyduje i rządzi na tym świecie. To natura nam pomoże wrócić do normalności, a muzyka nam towarzyszy wszędzie - opowiadał akordeonista Marcin Wyrostek.

Utwór napisał Dariusz Janus, kompozytor, aranżer i wykładowca katowickiej Akademii Muzycznej, a słowa Anna Ruttar, współpracująca z Wydziałem Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM. - Byliśmy cały czas w kontakcie z Darkiem Janusem, który stworzył ten utwór muzycznie. Każdy z nas dołożył też swoje dźwięki, swoje serce - podkreślił gość Dwójki. - "Zasiej ziarno nadziei. Znajdź sposób, by przetrwać trudne czasy. Zasiej ziarno nadziei". Nic dodać, nic ująć - dodała Ewa Biegas, cytując fragment utworu.

Wideoklip był nagrywany we wnętrzach Akademii Muzycznej, które zwykle gwarne, są obecnie opustoszałe. - Wzbudza to niesamowite emocje. Przechodząc przez patio, które zwykle tętni życiem, słychać instrumentalistów, którzy ćwiczą, co dodaje uroku przebywaniu w tym miejscu. Teraz jesteśmy w totalnym wyciszeniu, w pustce, w innej rzeczywistości, dla akademii muzycznej trudnej - opisywała śpiewaczka. - Każdy z nas czeka, kiedy powrócimy do siebie nawzajem.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadzi:  Jakub Kukla

Gość audycji:  Ewa Biegas (śpiewaczka, profesor Akademii Muzycznej w Katowicach), Marcin Wyrostek (akordeonista, pedagog Akademii Muzycznej w Katowicach)

Data emisji: 26.05.2020

Godzina emisji: 16.30

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Wyrostek: "Rapsodia Śląska" ma charakter międzynarodowy

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 15:44
- Forma tego dzieła jest symfoniczna. Solistów, którzy będą mieli główną rolę w całym materiale muzycznym, będzie kilku. Mamy też stuosobową orkiestrę symfoniczną, chór, zespół "Śląsk" - opowiadał akordeonista, gość audycji "Wybieram Dwójkę".
rozwiń zwiń