Muzeum życia w PRL. "Miejsce spotkania pokoleń"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 16:46
-  Starsi i młodsi mogą porozmawiać w naszym muzeum o nie tak dawnej przeszłości. Nawiązać dialog na ten temat – opowiadał Jacek Pilachowski z Muzeum życia w PRL, które jest ponownie dostępne dla zwiedzających.
Audio
  • Rozmowa z Jackiem Pilachowskim z Muzeum życia w PRL (Wybieram Dwójkę)
Zaplecze socjalne Przedsiębiorstwa Robót Zmechanizowanych i Transportu Budownictwa Komunalnego
Zaplecze socjalne Przedsiębiorstwa Robót Zmechanizowanych i Transportu Budownictwa KomunalnegoFoto: NAC/40-3-187-8

Kraków rynek sukiennice shutterstock_539855989 1200x660.jpg
Matejko na nowo. Otwarcie Galerii w Sukiennicach

Warszawskie Muzeum życia w PRL, jak opowiadał gość "Wybieram Dwójkę", dostosowało się do obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią. Maksymalnie w jednym czasie w placówce może przebywać piętnaście osób po to, by zapewnić swobodne i bezpieczne zwiedzanie.

- Tym, którzy chcą nas odwiedzić, staramy się zapewnić wiele atrakcji. Udostępniamy audioprzewodnik na telefonach, nie trzeba korzystać z innego sprzętu – zachęcał Jacek Pilachowski, dodając, że w maju ten audioprzewodnik będzie bezpłatny.

Jak podkreślał gość Dwójki, reakcje odwiedzających Muzeum życia w PRL były zawsze bardzo pozytywne. – To miejsce spotkania pokoleń. Starsi z młodszymi mogą nawiązać dialog na temat życia w tamtych czasach – opowiadał.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadził: Jakub Kukla

Gość: Jacek Pilachowski z Muzeum życia w PRL

Data emisji: 11.05.2020

Godzina emisji: 16.30

Czytaj także

Muzea, galerie sztuki i księgarnie "wracają do życia". Sprawdź, na jakich zasadach

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 13:50
Od 4 maja mogą wznowić działalność muzea, galerie sztuki, biblioteki, archiwa oraz księgarnie i księgarnie w galeriach handlowych. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś decyzję Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o stopniowym wznawianiu działalności niektórych instytucji kultury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Otwarcie Zamku Królewskiego w Warszawie. Gliński: to czas nowej normalności polskiej kultury

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 14:53
- Ta "nowa normalność", bo tak nazywamy ten czas, jest także nową normalnością dla polskiej kultury - powiedział minister kultury Piotr Gliński podczas symbolicznego otwarcia Bramy Zegarowej Zamku Królewskiego w Warszawie, będącego głównym akcentem ponownego udostępniania zwiedzającym niektórych instytucji takich jak muzea, archiwa i biblioteki.
rozwiń zwiń