X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Domówka z Dwójką". Paweł Szamburski: to koncert osobisty i nieformalny

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 18:27
- Zależało mi na tym, żeby podczas mojego występu stworzyć atmosferę takiego reportażowego atrybutu koncertu, czyli słychać będzie szum wiatru, śpiew ptaków czy syrenę karetki, która jedzie w oddali. Wszystkie niedoskonałości, które są naturalne dla sytuacji, w jakiej się znajduję - opowiadał muzyk, gospodarz kolejnej "Domówki z Dwójką".
Audio
  • Paweł Szamburski o koncercie z cyklu "Domówka z Dwójką" (Wybieram Dwójkę)
Paweł Szamburski
Paweł SzamburskiFoto: Grzegorz Śledź

Bohaterem kolejnego "mikrokoncertu" w Dwójce jest klarnecista Paweł Szamburski. Usłyszymy go w sobotę 2 maja o godzinie 19.00. Na co dzień tworzy muzykę na polu interdyscyplinarnym - dla filmu, teatru, kina niemego, tańca współczesnego czy słuchowisk. W swojej twórczości wykorzystuje nie tylko instrument, ale również głos czy elektronikę. Tym razem, w ramach "Domówki z Dwójką", pojawią się również dźwięki natury, tym bardziej, że koncert zagrany zostanie z Jazdowa, a dokładnie z ganku Ladomu - miejsca pracy twórczej środowiska Lado ABC.

- Klarnet jest w roli głównej i jedynej, ale jest też słowo. Ja dużo gadam, jak nakręcony, więc opowiadam o tym, co gram, dlaczego gram. Pojawią się też niedoskonałości: szumy wiatru do mikrofonu, syrena karetki, odgłosy przebiegających osób obok mnie. Z całej tej natury i otoczenia dźwiękowego pobieram inspirację i dlatego gram tak, a nie inaczej - opowiadał muzyk.

Paweł Szamburski zdradził, że usłyszymy dzieła, które od lat są jego największą inspiracją podczas tworzenia nowych utworów. - Są to rzeczy sięgające aż do średniowiecza polskiego, np. Piotra z Grudziądza, potem utwory renesansowe, aż do nigunów chasydzkich i muzyki ludowej. Zebrałem wszystkie rzeczy, którymi się fascynuję i które przetwarzam w swojej pracy, również z zespołem Bastarda. A więc siedzę na ganku i gram na klarnecie i to jest osobiste, nieformalne. Chciałem przełamać granicę i pobyć z ludźmi wirtualnie. Wyobrazić sobie, że oni ze mną siedzą w ogrodzie i słuchają.

A tak Paweł Szamburski zaprasza na swój koncert:

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadził: Jakub Kukla

Gość: Paweł Szamburski (klarnecista, kompozytor)

Data emisji: 29.04.2020

Godzina emisji: 16.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak