X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Wieśland". Projekt wiejskiej sielanki w nowoczesnym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 17:00
- "Wieśland" jest miejskim parkiem rozrywki, zlokalizowanym w centrum Warszawy u podnóża Stadionu Narodowego, tylko zamiast rollercoastera i innych elementów, które zazwyczaj kojarzymy z parkiem rozrywki, mamy całkowicie wiejską scenerię - mówił Krzysztof Janas, jeden z laureatów programów Fundacji im. Stefana Kuryłowicza za projekt "Wieśland, czyli miejska fantazja kryta strzechą".
Audio
  • Jan Szeliga i Krzysztof Janas o projekcie "Wieśland, czyli miejska fantazja kryta strzechą" (Wybieram Dwójkę)
Projekt Wieśland, czyli miejska fantazja kryta strzechą
Projekt "Wieśland, czyli miejska fantazja kryta strzechą"Foto: Mat. promocyjne

"Wieśland" to projekt przestrzeni, w której mieszkańcy miasta Warszawa mogliby odpocząć w otoczeniu niedostępnym dla nich na co dzień. - Wieś jest gdzie indziej, niż w centrum miasta. Jest to też przestrzeń bazująca na pewnych skojarzeniach i wyobrażeniach, którymi się posługujemy w kulturze narodowej i popularnej, dotyczących tego, jak wieś wygląda - podkreślił Krzysztof Janas.

Jan Szeliga dodał, że ulokowanie wiejskiego parku w centrum największego miasta w Polsce należy również postrzegać jako głos w dyskusji, która dotyczy przyszłości wsi i relacji między miastem a wsią. - Jest to efekt naszej diagnozy zjawisk zachodzących w kulturze popularnej i architekturze. To też przestroga przed tym, co może stać się z wsią, ponieważ od jakiegoś czasu obserwujemy zjawiska globalne, które widzimy m.in. w Polsce. Jest to wyludnianie się wsi czy spadek zatrudnienia w rolnictwie - mówił jeden z gości audycji.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadzenie: Jakub Kukla

Gość: Jan Szeliga i Krzysztof Janas (tegoroczni laureaci programów Fundacji im. Stefana Kuryłowicza za projekt "Wieśland, czyli miejska fantazja kryta strzechą")

Data emisji: 8.04.2020

Godzina emisji: 16.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Domy bezdomne". O fragmencie Śląska, który powoli przestaje istnieć

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 15:26
- Miałam poczucie, że to ostatni moment, żeby łapać te historie. Nawet w trakcie pisania były osoby, które odchodziły w wieku ponad 90 lat. Także to nie tylko domy, nie tylko architektura znika, ale także ludzie, którzy jeszcze pamiętają tamte czasy - mówiła w Dwójce o swojej książce Dorota Brauntsch.
rozwiń zwiń