X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wystawa "Krzysztof Penderecki - Dziedzictwo Polskiej Muzyki XX i XXI w."

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 16:30
- Wprowadzamy widza w część pracowni artysty, jest biblioteka, są ogrody. Mówimy też o jego fenomenalnych dokonaniach. Mamy również tło, jakim jest muzyka współczesna - mówił o otwartej niedawno wystawie "Krzysztof Penderecki – Dziedzictwo Polskiej Muzyki XX i XXI wieku" jej twórca, architekt Mirosław Nizio.
Audio
  • Mirosław Nizio o wystawie "Krzysztof Penderecki - Dziedzictwo Polskiej Muzyki XX i XXI w."
Wystawa Krzysztof Penderecki - Dziedzictwo Polskiej Muzyki XX i XXI wieku
Wystawa "Krzysztof Penderecki - Dziedzictwo Polskiej Muzyki XX i XXI wieku"Foto: materiały prasowe Nizio Design International

Wystawa mieści się w dworku w Lusławicach, gdzie siedzibę ma Europejskie Centrum Muzyki. To przestrzenna opowieść o muzycznym dorobku 86-letniego Krzysztofa Pendereckiego, jednego z najwybitniejszych polskich twórców muzyki najnowszej.

Projekt został podzielony na trzy kategorie: artysta, spotkania i dzieło. Jak zapewniał Mirosław Nizio, ekspozycja wkomponowana została w zastaną architekturę dworku. - Trzeba było wprowadzić tę wystawę w już istniejącą tkankę jaką jest Centrum Muzyki w Lusławicach, dlatego światło jest częścią ekspozycji. Na przykład na szybach jest warstwa z wydrukami partytur. To inspiracja gotyckimi i romańskimi witrażami - wyjaśnił autor wystawy.

Ekspozycję można zwiedzać przy okazji koncertów odbywających się w Europejskim Centrum Muzyki  w Lusławicach.


Wystawa "Krzysztof Penderecki - Dziedzictwo Polskiej Muzyki XX i XXI wieku" Wystawa "Krzysztof Penderecki - Dziedzictwo Polskiej Muzyki XX i XXI wieku" fot. materiały prasowe/Nizio Design International

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę 

Prowadził: Jakub Kukla

Gość: Mirosław Nizio (architekt, autor wystawy "Krzysztof Penderecki - Dziedzictwo Polskiej Muzyki XX i XXI w.")

Data emisji: 17.02.2020

Godzina emisji: 16.30

uk/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O polskim kinie i Pendereckim. Google udostępnia zbiory

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 14:15
Na internetowej platformie Google Cultural Institute znalazły się materiały Filmoteki Narodowej, Instytutu Adama Mickiewicza i Narodowego Instytutu Audiowizualnego.
rozwiń zwiń