X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Festiwal "Łańcuch". Muzyka nowa i klasyka

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 15:43
- Na festiwalu prezentujemy nie tylko utwory Lutosławskiego, lecz także te, które - jak myślimy - podobałby mu się, które lubił i cenił, które kontynuują jego muzyczny język - opowiadał Andrzej Bauer o kolejnej odsłonie Festiwalu "Łańcuch" w Warszawie.
Audio
  • Andrzej Bauer o programie tegorocznego Festiwalu Witolda Lutosławskiego "Łańcuch XVII" (Wybieram Dwójkę)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Stokkete/Shutterstock

- Jest to ciekawie skomponowany zestaw koncertów, w których będzie reprezentowana muzyka nowa, oczywiście Lutosławskiego, ale także utwory dawne, klasyczne. Jak wiemy, Lutosławski bardzo cenił XVIII wiek w muzyce, twórczość klasyków wiedeńskich, Beethovena, Haydna, Mozarta. Utwory tych kompozytorów również zabrzmią na festiwalu - mówił Andrzej Bauer.

Festiwal Witolda Lutosławskiego "Łańcuch XVII" rozpocznie się w sobotę 25 stycznia i potrwa do 8 lutego br. Na początek Program 2 Polskiego Radia, współorganizator przedsięwzięcia, transmitować będzie koncert inauguracyjny ze Studia PR im. Witolda Lutosławskiego. Podczas wieczoru wystąpi Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod dyrekcją Paola Bortolameolliego. W programie koncertu: Charles Ives The Unanswered Question na orkiestrę, Krzysztof Penderecki I Symfonia, Witold Lutosławski II Symfonia.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę 

Prowadził: Beata Stylińska 

Gość: Andrzej Bauer (prezes Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego)

Godzina emisji: 17.10

Data emisji: 24.01.2020

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Plamena Mangova: Polska to kraj, który ma ducha muzyki!

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 14:26
- Dosyć często tu występuję i zauważyłam, że muzyka jest dla Polaków jak woda i powietrze – potrzebują jej i szanują. Zawsze kiedy jestem w Polsce czuję się jak najszczęśliwsza osoba na ziemi - mówiła w Dwójce bułgarska pianistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lawrence Foster: tej jednej rzeczy Schumann nie potrafił

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 14:49
- Choć bardzo się starał, fragmenty o heroicznym charakterze zawsze brzmią u niego sztucznie. Tak jak w słynnym fragmencie poprzedzającym finał IV Symfonii – przecież to brzmi tak, jakby zagrać "Zemstę nietoperza" tuż po "Zmierzchu bogów"! - mówił w Dwójce dyrygent, który w styczniu br. dwukrotnie poprowadził Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. W obu koncertach, w którym z NOSPR wystąpiła Plamena Mangova, można było usłyszeć dzieła Schumanna i Liszta.
rozwiń zwiń